מבזקים

ניהול ידע באירגונים

ניהול ידע הוא תחום משמעותי בהצלחת חברות ומעניק להן יתרונות תחרותיים ועסקיים. תחום ניהול הידע התפתח ונלמד ובשנים האחרונות הפך למוקד לתשומת ליבם של חברות עסקים וארגונים. עם התפתחות הטכנולוגיה, יוצרו בימנו ,מערכות חכמות המשתמשות גם בטכניקות של בינה מלאכותית לניהול אחסון ושימור של ידע. ניהול איכותי ונכון של הידע שנצבר לחברה הינו משאב יקר ערך מעין כמוהו. בזכות מערכות לניהול ידע הקיימות בשוק מתחילים ללמוד את הנושא לעומק לאור האפשרויות  שמערכות אלו מקנות לנו בכל הנוגע לניהול וניצול ידע החברה.

ניהול ידע לאירגונים והיתרונות:

  • שימוש בMetadata-
  • אפשרות למצוא מסמך לפי סוג המסמך ולא לפי תיקייה
  • ניהול הידע מתבצע על רשת ארגונית אחת
  • שימוש בבינה מלאכותית לחיפוש, גישה וניהול משאב הידע הארגוני
  • אחסון המידע על ענן
  • ניתן לגשת למערכת מכל מכשיר גם ללא חיבור לאינטרנט

ניתן למצוא בקלות באינטרנט, חברות שמספקות מערכות חכמות לניהול ידע. מערכות אלו מנהלות את כל הקבצים, המסמכים וההודעות על ממשק אחד. המסמכים נשמרים בפורמט אחיד. והגישה לידע מתאפשרת לכל עובד וניתנת על פי הרשאות. ניתן למצוא כל מסמך בחיפוש קל ומהיר, המערכת מציגה את המסמך הנבחר ממאגר המידע האדיר על כל גרסאותיו באם נעשו לו גרסאות.

כמו כן המערכות שומרות את כל הידע על פי תפקידים ולא על פי העובדים הפרטיים, במקרה שעובד עוזב את תפקידו ומוחלף ע”י עובד אחר, הידע לא נעלם, הוא קיים במערכת ובשל כך הידע נשמר ומצטבר לכלי רב עוצמה עם גישה בלתי נדלית לחומרים בצורה פשוטה, יעילה ומאד מהירה. דבר זה מאפשר לארגונים לחסוך במשאבים ובזמן יקר.

ארגונים שעדיין מקיימים ארכיון עם תיקיות ומסמכים מנייר, ייהנו להעביר את המידע למערכת חכמה כזו, הם ימצאו בקלות כל מסמך ודרך העלאת קבצים ומסמכים למערכת נעשית בצורה קלה וידידותית. ברגע שעובדים על המערכת כל מכתב, מסמך או קובץ שיוצרים נשמר מיידית במערכת ומאורגן על פי מערכת הניהול.

המערכת תקל במאוד גם על ארגונים שכבר סרקו את מסמכיהם וארגנו אותם במערכות שונות בתיקיות שונות ומקומות שונים ומתקשים למצוא את המסמכים בטח ובטח אם ישנן כמה גרסאות למסמך. מערכת ניהול הידע תנהל את כל המסמכים מכל המערכות במקום אחד.

מרגע תחילת עבודה על המערכת מתבהר הכלי העוצמתי שיש בידי הארגון. כלי המאפשר שימוש בידע העצום להצלחת החברה, להתמודדות עם בעיות ומשברים, ללמידה ולהסקת מסקנות ועוד אפשרויות מגוונות לשימושים שניתן לעשות עם ידע גדול כל כך. הגישה לכל מסמך במערכת הינה בלחיצת כפתור ובמהירות, זמינות ונגישות.

לא בכדי ישנן כבר חברות רבות שעושות שימוש במערכות ניהול ידע. חברות אלו מצעידות את הארגון לעבר עתיד חדשני, חסכני בכסף ובזמן. ומייעלות את כל ניהול הידע.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן