מבזקים

ארגז חול לחתול – איך בוחרים מתוך המגוון?

סוף סוף הגשמתם את החלום ואימצתם חבר קטן על 4, שנהנה לשחק עם השרוכים של הנעליים שלכם ולהתפנק מידי פעם. אין ספק, חתולים הם חיית מחמד קסומה ונפלאה שאם מטפלים בה נכון, תחזיר אהבה כפליים. אחד האלמנטים החשובים ביותר הדרושים לכם הוא ארגז חול לחתול שישמש כ’חדר השירותים’ של החתול שלנו, ומלבד הצורך ליצור עבורו סביבה נוחה העונה על הצרכים שלו, חשוב מאוד לקחת בחשבון גם את הצרכים שלנו.

איך בוחרים ארגז חול לחתול ואת החול שנשתמש בו

כדאי להרחיב על ארגז חול לחתול וכמובן גם על החול הטוב ביותר. ראשית, נרחיב אודות סוגי הארגזים:

  • ארגז פתוח – אלו נראים כמו אמבט קטן בגדלים שונים, כך שיהיה נוח גם לגורים וגם לבוגרים.
  • ארגז סגור – מזכיר מעט מנשא לחתולים עם דלת. אפשר לפרק את החלק העליון שלו בכדי לנקות ולהחליף את החול בעת הצורך.
  • ארגז אוטומטי – אחת ההמצאות המעולות של השנים האחרונות, זהו ארגז שמסוגל לרקן את עצמו ולשמור על החול נקי לאורך זמן. כל מה שנדרש מהבעלים זה רק להחליף את השקית בתא הריקון כשהיא מתמלאת.

קשה לדעת איזה ארגז כדאי לבחור, שכן הכל תלוי בנוחות שלכם ושל החתול שלכם. התחילו מהפשוט ביותר אולי, תראו איך אתם והחתול מסתדרים והחליטו בהתאם. חשוב לציין שכמספר החתולים כך כדאי שיהיו בבית ארגזי חול. ואם כבר חול! איך בוחרים? יש הרי כל כך הרבה סוגים:

  • חול חצץ – זהו חול רגיל שמזכיר מעט חצץ, מלווה לעתים באבק כשהחתולים חופרים בו מה שיוצר מעט אי נעימות. בשל סיבות אלו הוא כנראה החול הזול והפשוט ביותר בשוק. מאפשר לאסוף בקלות את הצואה, אבל השתן עצמו נספג בחול ואי אפשר לאסוף אותו.
  • חול קריסטלי – זהו חול בצורת אבנים קטנות שסופגות את השתן בצורה כימית, כך שכל מה שצריך לעשות זה רק לנקות את הצואה.
  • חול מתגבש לחתול – זוהי כנראה ההעדפה של רוב מגדלי החתולים; החול מתגבש בכדי לספוג את השתן ויוצר גושים אותם קל הרבה יותר לאסוף כשמנקים את הארגז. כך, אפשר לאסוף רק את הגושים שהתגבשו ואת הצואה, ולהוסיף חול נקי וחדש במידת הצורך.

אז איך בוחרים? מתנסים

ההמלצה הטובה ביותר כשבוחרים ארגז חול לחתול וכמובן את החול בו נשתמש, היא פשוט לבדוק כמה אפשרויות. אם שפר עליכם מזלכם והחתול נהנה הן מהארגז והן מהחול הראשון שרכשתם עבורו לאחר האימוץ, זכיתם! במידה ולא, יש לעקוב באדיקות אחר התגובות של החתול לתחליפים החדשים, וכמובן לבחור חול של מותגים אמינים המוכרים בקרב מגדלי החתולים לטובה.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן