מבזקים

פציעות ספורט וטיפול בתא לחץ

בשיתוף בטר לייף

ספורטאים חדורי מוטיבציה עשויים למצוא את עצמם על הספסל במגרש בעקבות פציעת ספורט, שפוגעת בתפקוד ובביצועים. פציעות ספורט נפוצות יותר בקרב ספורטאים מקצועיים, אבל גם חובבים עשויים לבצע תנועה לא נכונה או ליפול ולהיפצע ולסבול מפציעת ספורט כואבת.
נקעים, חתכים, שברים, פגיעה מוחית טראומטית ועייפות שרירים נמנים בין פגיעות הספורט הנפוצות במיוחד בקרב מי שעוסקים בספורט בצורה אינטנסיבית.
שיקום מפציעות ספורט הוא תהליך שיכול להיות מורכב וארוך, לרוב הוא מלווה בפיזיותרפיה ודורש סבלנות רבה והשקעה מאומצת. לעיתים מדובר בפציעות שפוגעות באיכות החיים בצורה משמעותית ומשביתות מפעילות לתקופות ארוכות. הבשורות המעודדות עבור העוסקים בספורט שנפצעו הן שמחקרים שונים הצביעו על כך שטיפול בתא לחץ יכול לקצר את תהליך הריפוי ואף לשפר את ההישגים הספורטיביים ולהעניק אנרגיה עצומה.
כיצד טיפול חמצן יכול לסייע להתמודדות עם פציעות ספורט?
חמצן משחק תפקיד קריטי בהתאוששות מפציעה וחיוני להישרדות. טיפול בתא לחץ הוא טיפול שבמהלכו מוזרם חמצן טהור בלחץ גבוה שמאפשר את עליית רמות החמצן בפלסמת הדם ושיפור זרימת החמצן לרקמות פגועות, להפחתת דלקות ובצקות. רמות חמצן בלחץ גבוה מסייעת בהתעוררות היכולת של התחדשות התאים ויכולה לסייע במצבים האופייניים לפציעות ספורט כמו שברים, דלקת גידים, פגיעה ברקמות הרכות, כאבי שרירים ואפילו זעזוע מוח.
מחקרים שונים הצביעו על כך שטיפול בתא לחץ מגביר את ריכוז החמצן בפלזמה פי 15 עד 20 יותר מהרגיל, מחזיר חמצן לרקמות ולתאים מדולדלים, משפר את תגובת מערכת החיסון ומשפר את יכולתם של תאי הדם הלבנים בהשמדת חיידקים ופטריות כמו גם מקל על תהליך של ניקוי רעלים.

התאוששות מהירה ושיפור הביצועים בטיפול מהיר ללא כאבים
המנגנון הייחודי של טיפול בפציעות ספורט בתא לחץ מאפשר להפחית כאבים וגם לקדם את ההתאוששות, ההחלמה והחזרה לשגרת אימונים באופן הדרגתי. טיפול בתא לחץ נחקר בהקשר של פגיעות אורטופדיות וטראומה מוחית והתוצאות היו חיוביות. התנאים הייחודיים של תא לחץ מסייעים גם בהשגת השפעה אנטי דלקתית, היווצרות כלי דם חדשים וגירוי לייצור קולגן.
ספורטאים רבים ברחבי העולם בענפי הריצה, רכיבת אופניים, טריאתלון ועוד,  כבר אימצו את הטיפול כחלק מהשמירה על אורח חיים בריא, כיוון שמחקרים מצביעים על כך שהטיפול לא רק מסייע בהתמודדות עם פציעות ספורט אלא גם יכול לשפר את בהירות המחשבה ואת הביצועים הספורטיביים.
הטיפול עצמו אינו פולשני ואינו כואב מלבד תחושה שדומה לשהייה במטוס כמו לחץ באוזניים. הוא לא דורש הכנה מוקדמת או מיוחדת ומתאים לשילוב ברוטינת החיים. עם זאת, חשוב להקפיד לבחור מתקן טיפול בתא לחץ שפועל באישור משרד הבריאות ורצוי בפורמט של תא בודד על מנת לאפשר פרטיות מקסימלית. הצוות והרופא של המקום מגבש פרוטוקול טיפול עבור כל אחד מהמטופלים – סדרת טיפולים ומשך טיפול שמתאים לצרכים הייחודיים של כל אחד ואחד.

היכנסו לכתבה בנושא פציעות ספורט וטיפול בתא לחץ באתר בטר לייף. בטר לייף היא רשת של מרכזים רפואיים לטיפולי Wellness וטיפולים היפרברים בתאי לחץ.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן