מבזקים

4 משחקי חברה מומלצים שאתם חייבים להכיר

בשנים האחרונות משחקי החברה הפכו להיות דיגיטליים, בין אם זה משחקים בנייד ובין אם זה הווי (Wii) או הפלייסטיישן. היום משחקי המחשב השונים תפסו מקום מאוד יציב והפכו להיות משחקי חברה דיגיטליים כמעט בכל בית. היכן הבעיה עם המשחקים הדיגיטליים הללו? מחקרים רבים מראים כי הינן השפעות רבות למשחקים הדיגיטליים על הילדים שלנו. כדי לחזק את הכישורים החברתיים של ילדינו שנולדו וגדלו בתוך העולם הדיגיטלי כדאי לשלב משחקים חברתיים אחרים המצריכים אינטראקציה בינאישית גם כן.

משחקי החברה המסורתיים הם משחקים המאפשרים אינטראקציה טובה בין המשתתפים, גם אם ישנה תחרות הילדים לומדים להתחרות זה בזה בכבוד, וגם לנהל שיח אחד מול השני ולא רק מול דמויות ממוחשבות ודמיוניות. אם גם אתם רוצים להחזיר את ההווי החברתי בביתכם, לגרום לכולם לשבת סביב השולחן ולשחק במשחק שיחבר בין כולם וייצור אווירה מאוחדת? הכירו 4 משחקי קופסא שיגרמו לכולם לשכוח מהנייד ולשחק בהנאה עם בני במשפחה.

המשחקים המבוקשים ביותר השנה:

  • קח סיכון – משחק המתאים ל 2-4 משתתפים מגיל 6 ומעלה, המשחק משעשע ביותר ומעלה את ההתרגשות בילדים במיוחד כאשר מתחילים הכדורים ליפול, עוד לפני המפולת. על כל שחקן להוציא דוק בצבע שיצא לו בתורו והוא צריך להיזהר כשהוא מוציא את הדוק שלא לעשות מפולת כדורים. המנצח במשחק הוא מי שיש לו הכי פחות כדורים בצד הצלחת שלו.
  • אלוף העסקים – משחק המתאים ל 2-4 משתתפים מגיל 8 ומעלה, המשחק דומה מאוד לחוקי המשחק מונופול הישן שאנחנו מכירים אך עם מושגים עסקיים שמלמדים את הילדים לחשב כסף, להבין מושגים כמו נכס, רכישה, בנק וכד’. המשחק מאפשר לילדים ומבוגרים לשחק יחד וכך להעשיר את החוויה המשפחתית סביב השולחן.
  • סבלנות או סבלנות תלת מימד – משחק המתאים ל 2-4 משתתפים מגיל 6 ומעלה, משחק חווייתי לכל המשפחה. מטרת המשחק היא להכניס את כל החיילים בצבע שבחר לבית שלו בלבד. המשחק הופך למשעשע ביותר כי כל שחקן יכול להכניס את החיילים רק כשהספרה בקובייה היא 6 בפתח הבית שלהם. כאשר יוצא מספר אחר בקובייה החייל נשאר במקומו עד שיתקבל 6.
  • רב משחק – אחד הפתרונות שהורים רבים מוצאים לנכון הוא רב משחק. למשעה זו קופסא המכילה בתוכה 16 משחקי חברה שונים המאפשרים לכל בני הבית לשחק יחד. ממשחק המחשבת המתאים לשחקן יחיד ועד משחקי קופסא אחרים המתאימים ל 4 משתתפים.

איך תבחרו את המשחק המתאים ביותר עבור משפחתכם?

בחרו משחקים שכולם יכולים לשחק, כך לא תשאירו אף אחד מחוץ לחוויה המשפחתית. במידה וישנו ילד אחד צעיר במיוחד שאינו יכול לשחק אתכם אך עדיין רוב בני המשפחה יכולים לשחק, פשוט שתפו אותו והצמידו אותו לאדם מבוגר. הילד הקטנטן יכול להחזיק את הקלפים או לזרוק את הקובייה או אפילו להזיז את כלי המשחק בהשגחת המבוגר ובהתאם לגילו של הילד.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן