מבזקים

כך מערימים ארגוני הטרור על כיפת ברזל

53B89263-F95C-45E4-AD7B-FC50963FFCBA

מאז ומתמיד ידע המין האנושי לשכלל ללא הרף את מכשיריו ויכולותיו. זה מתחיל בכלי העבודה הפשוטים של האדם הקדמון שמצא את הדרך ליצור סכין לחתוך באמצעותה את בשר הצייד וכלה בחיסון לקורנה. כך גם בחלק הפחות סימפטי והיותר מזיק למין האנושי עצמו. שנים לקח למוח היהודי להמציא, ליצור וללמוד לתפעל ולהכניס לשימוש את מערכת כיפת ברזל שנועדה להתגונן מפני הרקטה הפרימיטיבית שיצרו לעיתים הפלסטינים בעזה מצינור שנחתך מתמרור שהוצא מן המדרכה, מולא בדשן ושוגר למרחקים של קילומטרים ספורים היישר ללב ליבו של ישוב יהודי. אבל כרגיל, כחלוף הזמן הם מצאו את הדרך הערים על המערכת הישראלית. אחרי הכל היום אנחנו הגוליית והעזתים הם הג׳ינג׳י עם הרוגטקה התנ״כית.

הפלסטינים סבורים שמצאו את הדרך להערים על מערכות כיפת ברזל באמצעות שיגור בו זמני של כמות חסרת תקדים של רקטות בתוך זמן קצר. לפי שעה, לפי התוצאות בשטח – הם נוחלים הצלחות. הראייה: פגיעות בבתים, במבני ציבור ותעשייה מעוטף עזה ועד עוטף ירושלים ואשדוד. לישראל עשרות פצועים ונזקים לא מועטים. מאות אלפי ישראלים מאויימים, חלקם גולשים לחרדות אישיות. בערים מרכזיות הופסקו הלימודים, התחבורה משובשת, בוטלו אירועים ומשחקי ספורט ואנשים נאלצים לישון בממ״ד.

ביום שלישי השוויצו ראשי החמאס בעזה כי הצליחו לשגר לא פחות מ-137 רקטות וטילים בתוך פחות חמחש דקות. עם מבול כזה המערכות הישראליות אינן מסוגלות להתמודד.

דובר של החמאס התייחס לנושא באומרו:

״בטקטיקה מיוחדת בעת ששיגרה רקטות כבדות לעבר אשקלון. הטקטיקה הצליחה להתגבר על מערכת כיפת ברזל ולגרום להרוגים ופצועים בשורות האויב, בתגובה על תקיפותיו כנגד בתים בעזה”.

המצב בארץ מדאיג גם משום שערביי ישראל מצליחים לשבש את החיים במקומות רבים לאחר הצום בשעות הערב והלילה. הצבא נאלץ לגייס אלפי חיילים ולהקפיץ יחידות לרמה מבצעית ומג״ב גייב שמונה פלוגות מילואים. במצב הקיים, שובשו התוכניות להקמת ממשלה חדשה ואין לדעת אם זה יקרה בעתיד הנראה לעין.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן