מבזקים

מלכודת מוות שטמן החמאס בגבול הרצועה יגרום להסלמה

AFE4F07E-8996-465B-8050-F0429885E034

החמאס מדווח כי אנשיו הצליחו להכניס ג׳יפ עם ארבעה לוחמים ישראליים למלכודת אש. המלכודת כללה ירי של טיל נ״ט מסוג קורנט המהווה נשק קטלני במיוחד, מדוייק וקל להפעלה.

הטיל פגע בג׳יפ, שני ״צעירים״ במצב אנוש ושני האחרים נפצעו. אחד הפצועים מת מפצעיו. תהליך הפינוי היה מורכב ומסובך. לפי הדיווחים הערביים הפיגוע כלל פעולה ראשונית מקדימה, המתנה לכוח המגיע למקום ואז ביצוע ירי קטלני. הירי הראשוני היה לעבר רכב אזרחי שנמצא במקום בלי תנועה. בירי הראשוני הכוונה היתה להמתין לכוח המחלץ ולפגוע בו. המחבלים המתינו לכוח החילוץ ואז בוצע ירי שפגע בג׳יפ.

אדם שהגיע לזירה לאחר הפיגוע סיפר לתקשורת: “שמעתי את הפיצוץ ונסעתי מיד למקום שממנו ראיתי את פטריית העשן. הרכב בער, היה ממש לוהט. חילצתי אותם אחד אחד. כל מה שעמד לנגד עיניי זה להציל אותם. אירוע קשה, זה קרה בכניסה לשטחים החקלאים”.

 

גורמים צבאיים אומרים כי החמאס מגלה יכולת ביצוע מבצעית משופרת המתאימה ליחידות הקומנדו של החמאס. נוצר קושי בחילוץ הנפגעים, כוחות הוקפצו לזירה ובסופו של ההליך בוצע הפינוי. הנפגעים הועברו לבית החולים ברזילי באשקלון. נתיב העשרה הסמוכה  ספגה מטחי ירי מהרצועה

ממשיכים לעקוב ולדווח.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן