מבזקים

דובר צה״ל ממשיך לפשל והופך את מוחמד דף לצ׳ה גווארה הפלסטיני

E7623B13-2EBA-4B2A-9A28-61DBBE0613A1

לא ברור למה דובר צה״ל החליט לשחרר את המידע אודות שני כישלונות נוספים שנחלה ישראל בנסיונה לחסל את המנהיג הצבאי של החמאס מוחמד דף. מכל מקום, הודעת הדובר, תת אלוף הדי זילברמן, ביום ה-11 למלחמה בעזה הפיחה בפלסטינים תקווה גדולה, עודדה את רוחם ובעיקר חיזקה את המיתוס המתעצם של מוחמד דף כשד מסתורי, כלוחם אמיץ וכפאנטום פילאי השורד הכל. הרושם הוא שישראל ייצרה אגדה נוסח צ׳ה גווארה, שגם אם יחוסל על ציר הזמן – המורשת שלו תיוותר לעד.

ישראל היא זאת שמייחסת שוב ושב פומבית למוחמד דף את עצם פרוץ המלחמה הזו כמו גם למהומות הפנים ישראליות שמלוות אותה. איכשהו, אנחנו הגדלנו את המחבל הזה מעבר למידותיו ועכשיו עם ההודעה הזו של הגנרל הישראלי, שהסתתרה במהלך הדיווח הלאקוני על ההפצצות הלילה, אל תתפלאו אם יצוצו בכל מקום חולצות, גדלים ספלים ופוסטרים שלו בסגנון צ׳ה. לא חראם?

במלחמה הזו עד עתה הצבא פועל להפליא, בדיוק מרבי ובאופן ראוי להערצה. הדוברות הצבאית, לעומת זאת היא פאדלה אחת מתגלגלת וזועקת ממחדלים.

וזו הודעת הדובר הישראלי:

דובר צה״ל, תא״ל הדי זילברמן בתדרוך לכתבים:

1. הלילה שלנו התמקד בסוגיית התקיפות ברצועת עזה – תוכנית אש אחת, לצד כל התכניות שממשיכות.

2. גם הלילה אנחנו ממשיכים לתקוף את המטרות במטרו. תקיפות מתמקדות באזור הדרומי של הרצועה, אנחנו תוקפים במהלך 25 דקות ב-22:00 אתמול, 40 מטרות, כ-50 מטוסים באוויר, מטילים כ-120 חימושים שונים. יש לנו בערך 12 ק״מ תוואי שמנוטרל בדרך כזאת או אחרת. השתדלנו במהלך הלילה לארוז בסרטון ואינפוגרפיקה שישוחררו אחרי הקו.

3. מיקוד לםי אזורים: אנחנו רוצים למקד תקיפות לפי איזור גאוגרפי, אפשר לעדכן שאחרי 30 שעות של תקיפה ברימאל פיקוד הדרום משלים את התקיפה. לעת עתה עוזבים את השכונה אחרי מיצוי כמעט מירבי של כל המטרות שהיו על הפרק. הלילה מיקדנו את הפעילות בחאן יונס ורפיח: מערך הפיקוד והשליטה של חמאס, תשתיות תמ״ס, תת-קרקע ומערך הפו״ש של הגא״פ. הם מתמקדים בערים האלה בירי למרחב דרום הארץ – באר שבע ויישובי הדרום. אנחנו תוקפים מחסני אמל״ח של פעילים, מרכזי פו״ש של גאפ, 3 משגרי רקטות רב-קניים, עמדות שיגור תת-קרקעיות, חמ״ל רקטי של הגא״פ, משרדי ביטחון פנים. אנחנו מעריכים שבתקיפה הזו יש הישג של 10 פעילים.

4. יעילות המנהור התת קרקעי:
התת-קרקע משמש לכל הפעילות. צרכים מגננתיים, וכל הוורסיות ההתקפיות. שינוע אמל״ח, לוגיסטיקה, פעילות ימית ואף הפעלה אווירית. זה ממד לחימה שלם.

5. מוחמד דף:
ניתן לפרסם שניסינו פעמיים לחסל את מוחמד דף.

עד כאן ההודעה הצבאית הישראלית.

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן