מבזקים

הסכם הכניעה השיב את המצב לקדמותו ורק נתניהו הרוויח ממנו פוליטית

DD1023B1-5AB8-4CBC-A257-D6820D0B49A5

הסתיים עוד סבב לוחמה בין ישראל לעזה. בשעה 2 אחר חצות נכנס לתוקפו הסכם הפסקת האש שאושר פה אחד בקבינט.  נתניהו הזדרז להודיע כי הרמטכ״ל, ראש השב״כ, ראש המוסד וראש המל״ל, המליצו לקבל את היוזמה המצרית להפסקת אש דו-צדדית ללא כל תנאי.

הרמטכ״ל, הדרג הצבאי וראש השב״כ סקרו בפני השרים את ההישגים הגדולים של ישראל במערכה, חלקם חסרי תקדים. הדרג המדיני מדגיש שהמציאות בשטח היא שתקבע את המשך המערכה.

שר הביטחון בני גנץ: “מבקש לחזק את כוחות הביטחון וצה”ל בהובלת הרמטכ”ל, שהביאו במהלך 11 הימים האחרונים להישגים צבאיים חסרי תקדים בעוצמתם, בדיוקם ובמשמעות האסטרטגית שלהם במאבק מול ארגוני הטרור ברצועת עזה. מערכת הביטחון ממשיכה במוכנותה להגן על אזרחי ישראל, וכוחות הביטחון וצה”ל פרוסים בשטח, בכלל המערכים, בגזרות השונות, בהגנה ובהתקפה. המציאות בשטח תקבע את המשך הפעולות”.

 

פרטי ההסכם יוודעו בהמשך. נתניהו נעזר ברמטכ״ל כוכבי ובראש השב״כ ארגמן כדי להעביר את ההחלטה בקבינט. השניים צידדו בהפסקת הלחימה לאחר השגת היעדים שהוגדרו.

בפועל, הסבב ארך 12 ימים ולא מוטט את החמאס. מצד שני, הפלסטינים ספגו מכות קשות ביותר ואין ספק שיידרש להם זמן לא קצר ללקק את פצעיהם  עם זאת, יכולת השיגור וההטרדה לא חוסלה והאיום נותר שריר וקיים הן לעוטף עזה והן לטווחים רחוקים יותר.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן