מבזקים

דיווח: סוכני מוסד חיבלו ברקטות שהגיעו מאיראן וגרמו לחלקן ליפול בשטח הרצועה

74E1EC7B-2CF2-4151-8833-3132FEFC66F7

שבוע לאחר שוך הקרבות מתפרסמות עוד ועוד ידיעות וסיפורים ממקורות עלומים שאת מהימנותם לא ניתן לבדוק. הקו המנחה נראה ספינולוגי להפליא ומורתו לטעת בעיקר בישראלים את התחושה שניצחנו זאת נוכח הספק הכבד המקנן בלב הישראלים בנקודה זו. לפיכך, אם זה נכון או לא – נעים לקרוא את הדיווח הזה:

כ-20% מהרקטות ששוגרו לעבר ישראל בסבב האלימות הטחרון חובלו במבצע מודיעיני ישראלי ולכן כששוגרו נפלו בתחומי הרצועה או בשטח פתוח בישראל.

עיתון בריטי המפרסם את המידע טוען שהוא מתבסס על מה שמוגדר ״גורם מודיעיני״.
בדיווח נטען כי המרגלים פעלו במטרה לחבל במערכות ההדרכה, המנועים, ראשי הנפץ או חומר הנפץ בתוך הטילים, כדי לגרום לתוצאה הזאת. ככל הנראה שמדובר במערכות שהגיעו לרצועה מאיראן. בשל כך ייוחסה ההצלחה לא לשב״כ ולא למודיעין הצבאי אלא דווקא למוסד.

“לישראל יש יכולת ריגול מהטובות בעולם. קהילת המודיעין שלה הוציא כמה פעולות עוצרות נשימה בתוך שטח האויב, כולל חיסול מדענים אירנים”. בסך הכל נפלו כ-700 רקטות ששוגרו לישראל בתיומי הרצועה וגרמו לנפגעים רבים בהם הרוגים כמו גם לנזקים גדולים כמו למשל פגיעה קשה במערכת המוליכה חשמל לרצועת עזה וכן למתקנים אסטרטגיים נוספים.

כאמור, אין לדעת עד כמה המידע המודלף לתקשורת הזרה מהימן או אלה סתם סיפורי מעשיות המתווספות להדלפות לתקשורת המקומית על שימוש בבינה מלאכותית במטרה למפות את המנהרות התת קרקעיות שהופצצו.

ואילו דובר צה״ל עצמו מסר היום:

דובר צה”ל מתיר לפרסם פרטים על דרכי הפעולה המיוחדים שנעשו בהם שימוש בזמן המערכה האחרונה.

במהלך ימיה לחימה נעשה שימוש בטכנולוגיה ייחודית, לראשונה באופן מבצעי. אגף המודיעין של צה”ל פיתח בשנים האחרונות מערכת לסיוע באיתור מטרות והפיכתם למטרות מהירות.

לפי גורם בכיר באמ”ן: “לראשונה, הבינה המלאכותית היוותה מרכיב מרכזי ומכפיל כוח בלחימה אל מול האויב”.

“זוהי מערכה ראשונה מסוגה עבור צה”ל, מומשו בה שיטות פעולה חדשות ופיתוחים טכנולוגיים שהיוו מכפיל כוח עבור צה”ל כולו, השילוב של מודיעין רב ומגוון עם בינה מלאכותית וחיבור עמוק לשטח היווה תפנית דרמטית בחיזוק החיבור של המודיעין לקצה המבצעי”.

יישום מרכזי של אותה מערכת נעשה נגד אותה מערכת מנהרות תת קרקעית ברצועת עזה: “פיצוח ה”מטרו” של ארגון הטרור חמאס, היכולת של אמ”ן למפות את התת-קרקע ולספק את המידע הנחוץ לכוחות הלוחמים כדי לקחת מארגון הטרור את הממד המרכזי שלו הוא שינוי אסטרטגי”.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן