מבזקים

כל סודות האייליינר

איפור עיניים הוא חלק משמעותי באיפור הפנים, והשימוש באייליינר הוא שלב בסיסי באיפור העיניים. הכתבה תציג סוגי אייליינרים ואיך מומלץ להשתמש בהם.

 

סוגי אייליינרים

איילניירים לעיניים מתחלקים ל-3 סוגים: אייליינר טוש, נוזלי וג’ל. אייליינר טוש הוא נוח, קל לאחיזה ומשרטט קו ישר ויציב אם כי לא תמיד ניתן לשרטט איתו קו דק מעל העין. לעומת זאת, אייליינר נוזלי הוא מכחול שנושא פיגמנט חזק יותר. קשה לשרטט איתו קו כי הוא אינו קשיח כמו הטוש, אך מצד שני קל יותר לשרטט את הקו הדק בצורה מדויקת. כשמדובר על אייליינר ג’ל מורחים אותו באמצעות מברשת שמגיעה בנפרד. זהו אייליינר העמיד במים, ניתן לשליטה מבחינת עובי הקו, נמרח בקלות ובדיוק באמצעות מברשת בעלת זווית.

האייליינרים הם חלק חשוב באיפור בין אם מדובר על איפור עיניים בלבד ובין אם מדובר על איפור פנים הכולל גם תכשירים אחרים כמו מייק אפ, מסקרה, עיפרון עיניים, סומק וכד’. כל אישה צריכה להחזיק בתיק האיפור שלה לפחות אייליינר מסוג אחד שאליו היא מתחברת ומרגישה איתו נוח.

 

התאמת האייליינר לסגנון האיפור וסוג העין

כאשר מתאפרים עם אייליינר יש לדעת להתאפר בהתאם לסוג העין. לנשים עם עיניים קטנות מומלץ לאפר בקו דק ועדין וכדי להגדיל אותן לתחום גם קו למטה בריסים התחתונים. כשמדובר בעיניים בולטות או עגולות עדיף לא להשתמש באייליינר אך במידה ומשתמשים יש לשרטט קו קטן כלפי חוץ בקצה העיניים כדי שהן ייראו מאורכות ומעובות יותר. כך ניתן לטשטש את המבנה העגול של העיניים. איפור עיניים לעיתים קרובות נעשה בתחימה מאמצע העפעף ולא באופן התוחם את כל השטח שלו מהזווית הפנימית לחיצונית כמו לנשים עם עיניים רחוקות. גם משיכת הקו החוצה את העין בחלק החיצוני יבלוט יותר אצל בעלות עיניים קרובות לעומת בעלות עיניים רחוקות.

 

איך מומלץ להשתמש באייליינר?

לא משנה באיזה סוג אייליינר בוחרים, בראש ובראשונה יש למרוח על העפעף מייק אפ שיהווה את הבסיס לפני מריחת הצללית. רק לאחר מריחת הצללית ניתן להתחיל למרוח את האייליינר מאמצע העין החוצה או בהתאם לסוג העיניים. בזווית העין מושכים קו אלכסוני דק או עבה לכיוון מעלה. רק לאחר מכן מורחים גם מהזווית הפנימית עד למקום בו התחילה המריחה. את איפור העין ניתן לסיים עם מריחת מסקרה ולהמשיך לחלקי הפנים האחרות. האייליינר לכשעצמו משדרג את רמת האיפור ומשפר את ההופעה בצורה ניכרת. בין אם מורחים אותו בצורה דקה, עבה, מלוכסנת, דרמטית, סקסית או קלאסית, הוא צריך להתאים לכל אישה באופן אינדיבידואלי בהתאם לסוג העיניים. החשוב הוא לרכוש אייליינר איכותי מחברה מוכרת ובעלת מוניטין שהמוצרים שלה מסוג זה אינם נמרחים ונותרים רעננים לאורך היום. ככל שהאייליינר יהיה איכותי יותר, כך גם המריחה בכל סגנון תהיה קלה יותר.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן