מבזקים

סיכום מבצע המשטרה והשב״כ: אלפי ערבים נעצרו ו-322 שוטרים נפצעו

52A09FE6-68A2-425D-BFEA-53F0BF2B14EF

מפכ״ל המשטרה, רנ”צ יעקב שבתאי, סיכם את מבצע “חוק וסדר” שנערך נגד גורמים במגזר הערבי שעוררו את המהומות האלימות בערבים המעורבות ובפזורה הבדואית. פעולות נערכו גם נגד מסיתים יהודים ומשתתפים במעשי אלימות נגד ערבים חפים מפשע.

אלפי לוחמי מג״ב, שוטרים וכוחות שב״כ השתתפו במבצע ״חוק וסדר״ כמו גם אנשי מילואים שפעלו בעצימות גבוהה ובפריסה ארצית רחבה נגד המתפרעים, העברייניים וכל מי שהיה מעורב במאורעות.

עם סיום המבצע הבוקר, נרשמו עד כה 2,142 עצורים מתוכם 614 עצורים נותרו כלואים בגין העבירות המיוחסות להם, ו- 247 מהם נעצרו עד תום ההליכים/החלטה אחרת.

כמו כן, הוגשו 184 כתבי אישום ב-380 תיקים. סה”כ 285 נאשמים בכלל כתבי האישום עד כה.

322 שוטרים נפצעו במהלך האירועים.

במהלך הפעילות, בוצעו אלפי חיפושים במסגרתם נתפסו מעל 970 פריטי אמל״ח שהוחזקו באופן בלתי חוקי ובהם: 117 אקדחים/נשק מאולתר, 26 מקלע/רובה, 36 רימונים מסוגים שונים, 10 לבנות חבלה/חומר נפץ, אלפי פריטי תחמושת ועוד.

במשטרה מדגישים כי הפעילות כפי שבוצעה במבצע “חוק וסדר” תימשך במתכונת הפעלה אינטנסיבית של מחוזות ואגפי משטרת ישראל תוך שימוש בכל המשאבים והיכולות הקיימות למיצוי הדין עם הפורעים. “ההליכים נגד אותם פורעים ימשכו ומשטרת ישראל תעשה כל שיידרש כדי למצות עמם את הדין ולהמשיך כל העת במאבק הנחוש והבלתי מתפשר נגד החזקה ושימוש באמצעי לחימה בניגוד לחוק, שמירה על הסדר הציבורי ותפיסת פורעים המפרים את הסדר, פוגעים בתשתיות ובאזרחים, הכל במטרה לשמור על שלום הציבור, ביטחונו ומרקם חייהם התקין של תושבי מדינת ישראל.” ציינו במשטרה.

״עניין מרכזי״

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן