מבזקים

נתניהו זומם הפתעה לרגע האחרון: פינה מקום לבוגדים ברשימת הליכוד

B71847E6-2B28-44F1-8C0B-62D31BE10CBA

זה עוד לא גמור. לא עוד לא מוחלט. במחנה השינוי ישנם רחשים של לחצים של הרגע האחרון לשפר עמדות ברגע האחרון, כולל איומים גלויים לא לתמוך בממשלה החדשה ברגע האחרון. מן העבר השני העביר נתניהו בחטף ובמהירות במזכירות הליכוד החלטה שמאפשרת לו לשריין שלושה מקומות של בוגדים ממפלגות אחרות לרשימת הליכוד בכנסת הבאה.

בימים האחרונים ביבי השתתק. זה לא מרמז טובות ומעורר לא מעט חששות שמא נתניהו זומם מהלכים מפתיעים של הרגע האחרון. הממשלה החדשה תוצג בכנסת ביום ראשון. החשש הגדול הוא שמאחורי הקלעים מתבשלת ההונאה הגדולה שתסכל את הקמת הממשלה האלטרנטיבית. ראשי המפלגות בגוש השינוי מצויים על המשמרת ומצווים להישאר בקשר צמוד עם חברי סיעתם במטרה למנוע הפתעה גדולה ביום ראשון.

מן העבר השני נעשות פעולות כדי להגדיל את הקואליציה ולמנוע טריק של נתניהו. כך למשל נפגש חבר כנסת מטעם ימינה עם ראשי החרדים כדי לייצר נתיב שיאפשר להם להצטרף לקואליציה בפועל או בהימנעות. החרדים מתחילים להבין, או חלקם לפחות, שההליכה העיוורת אחרי נתניהו תהיה בעוכריהם, וחלק מן הגוש בהחלט נכון לשינוי המתחייב מן המציאות החדשה.

מה שברור הוא שהמתח מאחורי הקלעים רק יטפס ויגיע לשיאו בעת ההצבעה ביום ראשון במליאה. מבחינת נתניהו, מינוי ראש ממשלה אחר במקומו ולא לרגע אחד הוא קץ הקריירה הפוליטית שלו. הוא לא יוכל לחזור לבלפור. גם בליכוד מעמדו מתערער. שלושה כבר הודיעו שיתמודדו מולו על ראשות המפלגה: ישראל כץ, ניר ברקת ויולי אדלשטיין. לכל ברור כי ככל שירבו המתמודדים זה ישחק לטובת נתניהו. ביבי רוצה פריימריז חפוזים שלא תאפשר ליריביו להתארגן. הוא גם חושש שככל שיעבור זמן מבלי שהוא ראש ממשלה מכהן כך יקטנו סיכויו להשיג ניצחון מוחץ.

בסקרים הפנימיים ישראל כץ מוביל בקרב מצביעי הליכוד על פני ברקת ואדלשטיין. אם נתניהו לא יעזוב מיוזמתו, כדי להתעסק במשפטו, הוא יחסל את הליכוד. התנהלות נתניהו מפוררת את הליכוד מבפנים ומבחוץ יש לסלקו וזהו. זהו תהליך כואב אך אין ברירה אחרת – אומרים אנשי מקצוע המעורים בנעשה במפלגה. נמתין איפוא לטריק האחרון שלאחריו הפוליטיקה הישראלית לא תהיה כפי שהתרגלנו אליה בשני העשורים האחרונים.

רמי יצהר, עניין מרכזי

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן