מבזקים

טעות בזיהוי? כוח מג״ב ירה והרג 2 אנשי מודיעין פלסטיניים בג׳נין

2A0C7864-C646-4830-A89A-030E88B48015

שני שוטרים פלסטינים המשרתים במודיעין המסכל נהרגו הלילה בתקרית עם כוח צבאי ישראלי ליד מפקדת המודיעין הצבאי בג’נין. בחילופי האש נהרג גם מבוקש מן הג׳יהאד האיסלאמי.

מדובר בתקרית חמורה העלולה להעיב על שיתוף הפעולה ההדוק בין המודיעין של הרשות הפלסטיני לרשויות הביטחון של ישראל  התקרית נחקרת

על פי הדיווח הערבי שני ההרוגים הם אנשי מנגנון המודיעין הצבאי הפלסטיני, אחד מהם קצין בדרגת סגן. לפי אחד הדיווחים, השניים היו מוצבים במחסום בעיר. אין נפגעים לכוח הישראלי.

האתר “אל-קודס” מדווח כי הכוח הישראלי המיוחד ירה לעבר מכונית ובה כמה אנשים במהלך מרדף אחר מבוקשים. אנשי מנגנון המודיעין הצבאי הפלסטיני השיבו אש אל מקורות הירי. התפתחו חילופי אש שבהם נהרגו אנשי הביטחון הפלסטינים  ככל הנראה הכוח הישראלי לא ידע ולא זיהה את היורים

בארץ נמסר כי כוחות הביטחון הישראליים פעלו במחנה הפליטים ג’נין למעצר שני מחבלים, ג’מיל אל-עמורי ואנס אבו זיד, מהג’יהאד האסלאמי שהיו מעורבים בפיגועי ירי לעבר כוחות צה”ל בחודשים האחרונים פלסטינים. אתר החדשות הפלסטיני דוניא אל-ווטן דיווח מפי מקורות בג’נין כי הכוח הישראלי המיוחד ירה לעבר צעיר פלסטיני בעיר, וכי זה מה שהביא לחילופי האש במקום.

לאחר התקרית, עשרות פלסטינים יצאו לרחובות במחאה על מותם של השלושה, כאשר נשאו דגלי פלסטין וקראו “אללה אכבר”.

בערוץ “פאג’ר טי.וי” דווח כי השבוע ביום שלישי בערב בוצע ירי ממכונית חולפת אל מעבר ג’למה בג’נין. מנגנוני הרשות הפלסטינית פתחו במרדף אך המכונית, אך הנהג והנוסעים נמלטו. לפי הדיווח, בפעילות הלילה בעיר הוחרם גם רכב.

״עניין מרכזי״

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן