מבזקים

לפיד: הקמנו את הממשלה מתוך חברות ואמון הדדי וזו הדרך להישרדותה

645868AF-76D1-4BCD-B7DF-279ED4F9318E

לאחר כינונה קיימה הממשלה ישיבה ראשונה קצרה במשכן הכנסת. ההתרגשות היתה גדולה ובנט פתח בגערה למאחרים. לדבריו, הישיבות תמיד יחלו בזמן ומי שיאחר – יאחר.

ראש הממשלה בנט נשא דברים קצרים שבהם אמר: ״שהחיינו. נתחיל את ישיבות הממשלה בזמן. מי שמגיע – מגיע, מי שלא מגיע – יאחר. ממליץ לבחור את מנכ”לי המשרדים בקפידה ולא בחיפזון”, אמר בנט.

“כל משרד ידע לתפקד עוד שבוע-שבועיים יותר”, המשיך בנט והוסיף: “חשוב שנביא מנכ”לים או מנכ”ליות מעולות מאשר להיחפז” תוך שהוא פונה לשרת התחבורה ושואל: “מרב אני בסדר בעניין הזה?”. בנט ציין שמשרדי הממשלה שבהם כיהן הוא השאיר את המנכ”לים המכהנים בשביל יציבות המשרד וכתהליך למידה וכניסה חלקה לתפקיד. כך אגב עשה בנט עצמו שהודיע על המשך כהונתם של בכירים בלשכת ראש הממשלה בהם ראש המלל בן שבת שהיה המוציא והמביא בלשכת נתניהו בעיקר בזירה הבינלאומית.

“אנחנו בפתחם של ימים חדשים. התלאות מאחורינו. אזרחי ישראל כולם נושאים את עיניהם אלינו, ועכשיו חובת ההוכחה עלינו. נפעל יחד בשותפות ובאחדות כדי לאחות את הקרע בעם ולהחזיר את המדינה לתפקוד. לאחר שיתוק ומריבות – הפנים קדימה”.

“אני חושב שיש פה מצב מיוחד שהשרים מתאימים במיוחד לתפקידיהם וזה מרענן. כדי שהמהלך האדיר הזה יצליח כולנו צריכים לדעת לשמור על איפור וריסון בהיבטים האידיאולוגיים. זאת שמיכה מאוד מתוחה. עלינו להתמקד בעשייה, במה שנקרא ‘החיים עצמם’, בסלילת כבישים, תחבורה ציבורית, חינוך, בריאות, כלכלה וביטחון, וזה ישמור על יציבות הממשלה. יש כל כך הרבה דברים שלא נעשו, וצריך לנוע קדימה. איש איש במשרדו ועשייתו. בעזרת השם נעשה ונצליח”.

ראש הממשלה סיים בציטוט של רבי אלימלך מליז’נסק: “אדרבה, תן בלבנו שנראה כל אחד מעלות חברינו ולא חסרונם, ושנדבר כל אחד את חברו בדרך הישר והרצוי לפניך, ואל יעלה בליבנו שום שנאה מאחד על חברו חלילה”.

שר החוץ וראש הממשלה החלופי, יאיר לפיד, שוויתר על נאום ארוך בכנסת במחאה על ההתנהלות הבאבונית של אנשי ביבי ותומכיו, הסתפק גם בישיבת הממשלה בדברים קצרם ואמר: “היום ארוך, אז אהיה קצר. מה שהקים את הממשלה הזאת זה חברות ואמון ומה שיחזיק את הממשלה הזאת זה חברות ואמון. אם נדע לסמוך אחד על השני, לפרגן אחד לשני ולעבוד ביחד מתוך רצון – הדבר יצליח״.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן