מבזקים

מתקן הצנטרפוגות האיראני הותקף מרחפן חמוש

C949ADE5-CB10-4F57-BA66-5FA4D5C6D1EB

מקורות אמריקניים דיווחו הלילה כי המתקפה שבוצעה ביממה החולפת על מתקן הגרעין שבפאתי טהראן נכללה בבנק המטרות שהציגה ישראל לאמריקנים. בתחילת השבוע הבא ייסע שר החוץ לפיד לרומא לפגישת עדכון עם מקבילו האמריקני. הפגישה נערכת בעקבות ההסכמות שגובשו בין ממשלה ביידן לממשלת בנט לפיד לפיהן תהיה מדיניות של שקיפות הדדית ״המנעות מהפתעות״.

בכוונת ישראל להיות מעורבת ככל האפשר בהליכי ההחלטה האמריקנית האם לחדש את הסכם הגרעין עם איראן ובאילו תנאים  המהלך הזה מנוגד לחרם שהטיל נתניהו ולסכסוך שייצר עם ביידן.

היום הודיעה איראן כי תחליט אם להאריך את הסכם הפיקוח של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית על אתרי הגרעין שלה עם סיום ההסכם הנוכחי החל היום.

“הוחלט לדון בהארכת ההסכם בפגישה הראשונה של המועצה העליונה לביטחון לאומי של איראן”, נמסר בבירה הפרסית.

הניו יורק טיימס מדווח כי התקיפה של האתר הגרעיני בוצעה באמצעות רחפן ששוגר מתוך איראן עצמה. מדובר במפעל לייצור צנטריפוגות להעשרת אורניום. לא ברור אם נגרם נזק כלשהו למבנה שבאזור כרג’. האיראנים טוענים שהתקיפה סוכלה. עוד מדווחת איראן כי העשרת האורניום שלה הועלתה ל-60 אחוזים.

בשנים האחרונות מואשמת ישראל בנסיונות חוזרים ונשנים לפגוע במתקני הגרעין האיראניים ולשבש את פעילותם.

״עניין מרכזי״

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן