מבזקים

שותפו של פרקליט נתניהו מואשם בעבירות מס טרם הצטרפותו למשרד

1D0EC3A1-1148-4B13-82ED-33320B841086

עורך הדין חנוך ארליך הוא הפרקליט המואשם בשימוש אישי בחשבונות חברת עורכי הדין שהייתה בבעלותו. ארליך, שותפו של עו”ד עמית חדד, המייצג את ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו במשפט המתנהל נגדו. המעשים המיוחסים לארליך בוצעו לכאורה לפני שהצטרף כשותף למשרד של עו”ד חדד, בשעה שהיה עו”ד עצמאי.

זהו כתב אישום ראשון המוגש במסגרת החוק שעבר כבר לפני ארבע שנים וההסדיר את היחסים בין בעלי השליטה לבין החברות שלהם ואת הכללים לשימוש בכספי החברות על ידי הבעלים.

כתב האישום הוגש נגד לא רק נגד עורך הדין ארליך אלא גם נגד רואה החשבון שלו, בטענה כי לא דיווחו לרשות המסים אודות המשיכות ולא שולם בגינן המס המתחייב על משיכות אלה.

עו”ד חנוך ארליך, היה בעלי חברת עורכי דין חנוך ארליך ושות’, וכיום שותף במשרד עוה”ד עמית חדד, משרד חדד רוט שנהר ושות’. חדד כידוע מוביל בימים אלה את צוות ההגנה של ראש הממשלה במשפט שמתנהל נגדו. המעשים המיוחסים לעו”ד ארליך בכתב האישום אינם קשורים כלל למשרד של עו”ד חדד, אליו הוא הצטרף לאחר שסגר את חברת עורכי הדין שהייתה בבעלותו בשנת 2017.

בכתב האישום נטען כי משנת 1999 ועד אפריל 2017 עשה ארליך שימוש אישי בחשבון הבנק של החברה, משך והפקיד לחברה כספים בהתאם לצרכיו האישיים, וזאת מבלי שהדבר הוסדר בהסכם הלוואה. נוכח התנהלותו של ארליך נטען, נוצרו לו יתרות חובה בהיקף של כ-1.32 מיליון לחברה בשנת 2014, 1.76 מיליון בשנת 2015, 1.85 מיליון בשנת 2016 וכ-1.8 מיליון שקלים בשנת 2017.

על פי האישום, בשנת 2017 הגיש רואה החשבון של ארליך לרשות המסים, בקשה לסגירת תיק החברה ומשנה זו ועד למועד הפתיחה בחקירה לא הגישה החברה דוחות שנתיים. זאת, למרות שנכון לדצמבר 2017 עמד חובו של ארליך לחברה על סך של כ-1.8 מיליון שקל, ונחשב על פי חוק להכנסה בידיו של ארליך, החייבת במס.

לטענת המדינה, ארליך ורואה החשבון שלו הגישו את הדוח האישי של ארליך לשנת 2017 ללא דיווח על ההכנסה כאמור ו”זאת ללא הצדק סביר”.

רשות המסים סימנה את בעלי שליטה בחברות פרטיות במשק, שנטלו הלוואה/כספים מהחברה שבבעלותם ולא החזירו את ההלוואה/הכספים או שההחזר נדחה למועד לא ידוע, כאשר חלקם אף השתמשו בכספים לצרכיהם הפרטיים, כגון רכישה של דירות, של רכבים, של רכוש או עבור הוצאות שוטפות. המשותף לכל הנחקרים היה כי הם בחרו שלא לדווח על אותם כספים כהכנסה לרשות המסים.

רואה החשבון של חדד הגיש בסוף השבוע בקשה לאיסור פרסום שמו אשר טרם ניתנה בה החלטה. רשות המיסים החלה באיחור ניכר לממש את סמכותה להפסיק את ההפקרות השוררת בשימוש שעושים בעלי עסקים בכספי חברות שבשליטתם וטוב שכך.

״עניין מרכזי״

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן