מבזקים

אסון מירון: ועדת החקירה הממלכתית זכתה להרכב אולטימטיבי

CB8298F7-5154-4174-9DE8-60C2F658038D

נשיאת בית המשפט העליון לשעבר, מרים נאור, תעמוד בראש ועדת החקירה הממלכתית לנושא האסון בהר מירון.  לצידה מכהנים בוועדה הרב מרדכי קרליץ, ששימש ראש עיריית בני ברק והאלוף במילואים שלמה ינאי.

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, היא שמינתה את קודמתה ובין נימוקיה העובדה שנאור “עתירת ניסיון וידע שיפוטי, כיהנה לאורך שנים בכל ערכאות השיפוט ודנה בתיקים מן המורכבים ביותר שידעה המדינה”. על הרב קרליץ נכתב כי הוא בעל ידע רב וניסיון מעשי בתחומי התכנון והבנייה. הוא שימש בעבר כחבר בוועדת טל לגיבוש הסדר גיוס בני ישיבות לצה”ל והוא בעל “בקיאות רבה בהוויה הדתית הנוגעת להילולת רשב”י”.

חברי הוועדה ונשיאת העליון שמינתה אותם.

האלוף שלמה ינאי שימש בעבר כאלוף פיקוד דרום וכראש אגף התכנון במטכ”ל. את מינויו נימקה חיות בכך שהוא “עתיר ידע וניסיון בתחומי הלוגיסטיקה והתכנון. מאז שפרש מצה”ל עוסק האלוף ינאי בניהול חברות מובילות במשק”. כיום משמש ינאי כראש עמותת על”ם – עמותה לנוער במצבי סיכון.

שר הביטחון בני גנץ בירך על מינויה של נאור לראשות הוועדה: “הנשיאה נאור היא דמות ממלכתית ושיפוטית מהבכירות במדינת ישראל ואני בטוח שהוועדה בראשותה תביא למסקנות שיצילו חיי אדם בעתיד”.

בהילולת ל”ג בעומר בהר מירון ב-30 באפריל נהרגו 45 בני אדם ונפצעו יותר מ-150 ממשתתפי ההילולה. את ההצעה להקמת ועדת חקירה הגיש שר הביטחון בני גנץ. הוועדה תחקור את השתלשלות האירוע ותקבע ממצאים ומסקנות. היא צפויה להתייחס גם למעגלי קבלת ההחלטות שהובילו לאישור האירוע וקביעת המתווה שאושר ותנאיו. להנהלת בתי המשפט הוקצו שישה מיליון שקלים וחמישה תקנים זמניים שישמשו להוצאות הוועדה.

״עניין מרכזי״

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן