מבזקים

פאינה מעדיפה את הליזול בכלא על האלטרנטיבה – לגמור בקבר

CE5CC40B-3EB8-4C1B-ADC1-934B02BEB96A

דני איילון, פעם בכיר במפלגתו של ליברמן ומי ששימש סגן שר החוץ והיה חבר כנסת בישראל ביתנו, הוא איש אמיץ. זו הסיבה שהוא כבר לא בפוליטיקה. הבין שזה לא בשבילו. המשחק מלוכלך מדי. לפעמים מסוכן. קחו למשל את סוגיית פאינה קירשנבאום שחטפה עשירייה בכלא על שחיתויות נוראיות  השופט קבע כי כלל מעשיה מצטברים לעונש של 390 שנות מאסר לכן 10 שנים כפי שביקשה הפרקליטות אינו עונש מוגזם.

היום התעניינו נסים משעל וגיא פלג בתוכנית רדיו שהגישו איך זה יכול להיות שפאינה עשתה דברים כאלה מתחת לאף של הבוס ליברמן וללא ידיעתו. האמנם. על כך אמר דני איילון כך:

״העונש, שהוא כבד ללא ספק, היא הייתה יכולה להימנע ממנו אם הייתה חולקת מידע על אחרים. (ובעברית פשוטה – מלשינה ומעידה על כל הידוע לה). מידע שיש ברשותה, שהיא יודעת, שהיא חלקה עם אחרים. אני מעריך את זה על סמך הידע שלי על דפוסי הפעולה של המפלגה. ‘ישראל ביתנו’ היא מפלגה ממודרת, אבל כל דבר שנעשה בה נעשה באישור של המנהיג ובלי זה דבר לא קורה”, הוסיף. 

בהמשך, התייחס אילון גם לשאלה האם קירשנבאום קיבלה אישור מאביגדור ליברמן לקבל שוחד, ואמר: “אני יודע על דפוס פעולה שלא נעשה שום דבר ללא רשות כולל בחיים האישיים. לדוגמה, נסעתי איתה לנסיעת עבודה בחו”ל, הייתי איתה כמעט 24 שעות ביממה וראיתי את הטלפונים כל היום, הטלפון הראשון בבוקר והאחרון בסוף כל יום זה למנהיג המפלגה”. 

כמו כן, סגן שר החוץ לשעבר תהה מדוע לא הוגש כתב אישום גם נגד ליברמן: “אנחנו רואים את היכולת להתחמק מכל דבר ואשמה במשך עשרות שנים כבר. צריך להוסיף את המרכיב שאומר אם יש דוגמה אישית ואם הוא מואשם בהאשמות חמורות – למה לא הוחלט להגיש נגדו כתב אישום?” 

“יכול להיות שבאמת אין היתכנות של בטון יצוק להרשעה כי אין עדים. אם היו עדים אולי היה אפשר להתנהל אחרת. היו 3 עדים שנעלמו, עדה אחת הייתה רואת החשבון בקפריסין שהפכה את עדותה אחרי הביקור שם”, הוסיף.

לדבריו של אילון אסור לשלול את העובדה שהייתה סיבה אחרת למה קירשנבאום לא מסרה יותר מידע,על אף שקיימת סבירות שהיא ידעה עוד דברים. “בדיון הזה צריך לחשוף את כל הדברים שקרו, שהתגלו או לא התגלו, את כל המרכיבים. האם יכול להיות שריח ליזול פחות מפחיד את קירשנבאום מאשר לסיים את החיים בצורה אחרת?”


אילון התייחס גם לדבריו של גיא פלג, שאמר כי אדם בפרקליטות שמעורה בתיק אמר שלא היה מקום לגבות מליברמן עדות כי לא הייתה סיבה לזמן אותו ואמר: “אני מדבר על סמך הכרה של המפלגה, של דפוסי הפעולה שלה, של הקשרים האישיים בין חברי המפלגה, התרבות הפוליטית, גם על סמך חשדות עבר שהיו. אני מדבר על עובדות שקרו, כולל עם העדים. כל הדברים האלה מציבים איזושהי תמונה”. 

בסיום, אמר חבר הכנסת לשעבר כי “יש כאן פאזל עם חלקים שוודאי לא הודבקו עד הסוף, אבל צריך לדעת שהחלקים האלה נמצאים ומהי התמונה. היום ליברמן הוא שר האוצר ואני מאחל לו הצלחה מלאה. אבל יחד עם זאת אני חושב שראוי שהציבור בישראל ידע מי האנשים שמנהיגים אותו ומה קרה בסביבתם, אם הורשעו ואם לא. ישפוט הציבור, זה לא עניין משפטי, אני חושב שזה עניין מוסרי, עניין של התנהלות פוליטית, חברית, אנושית ובין אישית”.

עניין מרכזי

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן