מבזקים

דאגה מהיעילות הירודה של המשטרה לאכוף ולפקח על מבודדי קורונה

812C4563-DBCC-4F7C-B425-1017F3EC45C9

מהשבוע יחלו לפעול ברחבי הארץ 1,600 פקחים של הרשויות המקומיות שיאכפו עטיית מסכות בקניונים ובחנויות גדולות במקומות הומי אדם. הקנס כזכור על אי עטיית מסכה עומד על 500 שקלים.

בדיון החירום שכינס ראש הממשלה בנט ביום שישי הוחלט כי המשטרה לאכוף את “התו השמח” בכפוף לאישור הממשלה. צוותים של שוטרים יפקדו אולמות אירועים סגורים שבהם מתקיימים אירועים של יותר מ-100 חוגגים.

האכיפה תהיה מול בעלי האולמות והקנסות שיינתנו הן בגובה 5,000 שקלים. החשש שמלווה את האכיפה הוא חידוש עונת החתונות אחרי תשעה באב, חתונות רבות צפויות להתקיים ברחבי הארץ – חלקן המוניות – והחשש הוא שהן יהוו מוקד הדבקה המוני.

גם באכיפת בידוד לחוזרים מחו”ל – צפוי שינוי מהותי. הסיבה: גורמים במשרד לביטחון הפנים ובמשרדי ממשלה אחרים סבורים שהאכיפה של המשטרה, כפי שהיא נעשית כיום, לא יעילה. לכן נעשה כעת מאמץ לאפשר כבר בתוך כמה שבועות מעבר מפיקוח פיזי, שמתבצע כעת ונחשב לא פעיל, לפיקוח אלקטרוני באמצעות אפליקציות ו-SMS.

עבור האזרחים שאין ברשותם מכשירים חכמים – יימשך הפיקוח הפיזי, כלומר יתקיימו ביקורים אישיים. הטענה היא שבמצב הקיים, שבו צוותים של שוטרים פוקדים כ-3,000 אזרחים שחזרו מחו”ל בביתם מדי יום, השיטה הזו מניבה בממוצע 10 דוחות ביום – מה שמצביע על חוסר יעילות משווע ומכאן נוצר הצורך לדעת הגורמים במשרד לביטחון הפנים לעבור לאכיפה יעילה יותר ומתמקדת.

משרד הבריאות פרסם הערב כי בבתי החולים יש 58 אנשים במצב מוגדר קשה בשל נגיף הקורונה, 16 מתוכם מונשמים. זוהי עלייה של 6 חולים ומונשם אחד מהעדכון האחרון.

1,118 מאומתים חדשים לנגיף התגלו אתמול, מתוך 71,478 נבדקים. אחוז הבדיקות החיוביות מכלל הבדיקות עומד על 1.58.

מנכ”ל משרד הבריאות נחמן אש אמר בתחילת השבוע: “מטריד אותנו שמספר החולים קשה ימשיך לעלות. הכול יכול להיות אבל לא רוצים להגיע למצב של סגר, אני מעריך שלא נגיע. התו השמח אמור לעלות להצבעה בישיבת הממשלה ביום שני, אני מקווה שזה יעבור”.

עניין מרכזי

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן