מבזקים

מהיום: הוגבלו התקהלויות וקנסות גבוהים על אי עטיית מסיכות במקומות סגורים

C81C761F-4074-46D8-84C2-D34D8EACF850

ציידי הדוחות כבר בשטח ומהיום הקנסות גבוהים, לעיתים כפולים מאשר בסבבי התחלואה הקודמים. לכן, חשוב להחזיק יותר ממסיכה אחת כי השוטרים והפקחים לא יהיו סלחניים.

הנה כללי ההתנהלות החדשים:

החל מהיום, על כל מקום ציבורי ועסקי נאסר להכניס או לשרת את מי שאינו עוטה מסכה, ויש להציב שלטים במקומות בולטים המורים על חובת העטייה. מקומות שבהם ישנה מערכת כריזה מחויבים להודיע באמצעותה על החובה לעטות מסיכה.

כמו כן, נכנסו לתוקף הגבלות על אירועים בהשתתפות יותר מ-100 איש במקומות סגורים, כמו אולמות אירועים, מועדונים ומקומות לעריכת כנסים.

על מקומות אלה חלים כללי התו הירוק ויוכלו להשתתף רק מחוסנים, מחלימים ומי שיציגו תוצאה שלילית של בדיקת קורונה. הנחיות אלה יחולו גם על אירוע המתקיים בחלקו בשטח פתוח ובחלקו בשטח סגור.

בנוסף, החל מהיום כל אדם המפעיל מקום מסוג זה, חייב למנות ממונה קורונה, לבדוק את האישורים המתאימים של המבקרים, ולהציב שלט המודיע כי חובה להיכנס באמצעות תו ירוק או תוצאת בדיקה שלילית.

אדם שאינו מחוסן או מחלים שנכנס למקום הפועל לפי התו ירוק, ייקנס באלף שקל. מקום שאמור לפעול לפי התו הירוק ייקנס ב-10,000 שקל אם אינו בודק את האישורים בכניסה, וב-3,000 שקל אם לא הציב שלט המורה על חובת כניסה בתו ירוק או תוצאה שלילית בלבד.

מקום ציבורי ועסקי שהכניס או נתן שירות לאדם שלא עוטה מסכה, או שלא הציב שלטים בנושא, ייקנס באלף שקל.

אגב, ההערכה היא שבחודש הבא בקצב התחלואה הנוכחי לא יהיה מנוס מהגבלות נוספות. הממשלה נמנעת ככל האפשר מהערמת קשיים על המסחר, התיירות, התרבות והספורט אבל לא ברור כמה זמן אפשר יהיה למשוך בקצב התחלואה הזה בעיקר בהליך היבוא המזורז של התחלואה מאת החוזרים מחוץ לארץ.

בעיה נוספת: הירידה הדרסטית באפקטיביות של החיסון מול הווריאנט ההודי שכבר מפיל חללים גם בישראל.

אתמול נפגש ראש המנשלה בנט והשר חילי טרופר עם נציגי תחום התרבות וביקשו את מעורבותם האקטיבית להקפדה על הכללים החדשים במטרה להצנע מן הכורח לסגור שוב את תחום התרבות לקהל הרחב. היום אמר

שר התרבות והספורט, חילי טרופר כי”אנחנו לא רוצים לסגור את עולם התרבות – לא נחזור אחורה. למצוא את המתווה המדויק לוקח זמן אבל זה יגיע”, אמר טרופר. “אין עדיין סיכום על הפרטים, עוד יש פערים ביננו לבין משרד הבריאות. בכל התקהלות מעל 100 איש – יידרשו מסכות וייכנסו רק מחוסנים ובעלי בדיקה שלילית לקורונה. יש לנו פער מול עולם הילדים – מחפשים איך לאפשר להם לצרוך תרבות”.

עניין מרכזי

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן