אישום: הסעודים משחדים אמריקנים העובדים בחברות הייטק וברשתות החברתיות

בכלי התקשורת האמריקנים ובקרב סוכנויות הביון גובר החשד כי כסף ערבי מסעודיה וממדינות המפרץ מושקע בשיחוד אמריקנים ממוצא מזרח תיכוני במטרה לגנוב מידע ולרגל בארצות הברית עבור המדינות הערביות שהן ברובן עם אוריינטציה מערבית.

החשש גובר על רקע העמדתם לדין של שני עובדים לשעבר בחברת טוויטר ואזרח ערב הסעודית הנאשמים באמריקה בריגול לטובת הממלכה הסעודית.

העובדים נאשמים שאספו מידע אישי אודות משתמשים בטוויטר והעבירו אותו לגורמים סעודיים תמורת תשלומי כסף.  

משרד המשפטים האמריקני מסר כי 

עלי א-זברח ואחמד אבואמו, שהועסקו בעבר על ידי הרשת החברתית, ואחמד אל-מוטאירי, שעבד בעבר אצל משפחת המלוכה הסעודית, פעלו למען השלטון הסעודי. השלושה עקבו אחרי אלפי משתמשי טוויטר שפירסמו ביקורת כלשהי על התנהלותה של סעודיה. הם שלפו מן המאגרים של טוויטר את פירטיהם האישיים לרבות דרכים לאתרם ולצותת להם והעבירו את הנתונים לריאד. הסעודים ידועים באכזריותם כלפי כל מי שמעז להשמיע ביקורת נגד השליטים ובני חסותם.

הגשת כתב האישום מהווה גם מכה לנשיא טראמפ שמגונן על השליט בן סלמן גם על רקע אינטרסים כלכליים אישיים שלו. 

הפרשה גם מדגישה מחדש את הקלות שבה יכולים בלתי מורשים להגיע למידע אישי רגיש של מאות מיליוני המשתמשים ברשתות החברתיות השונות.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםאנגליה: לסטר וצ'לסי השתחלו בין ליברפול לסיטי
המאמר הבאנתניהו רועד מוועדת חקירה ממלכתית שהבטיחו לו לפיד ויעלון
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.