שלטונות איראן מחסלים את מנהיגי המפגינים

על פי מקורות אופוזיציה איראניים חיסלו השלטונות כ-150 איש שהיו הרוח החיה בארגון הפגנות הענק והמהומות שהתפשטו לערים רבות במחאה על המשבר הכלכלי הגובר.

 

בנוסף, נפצעו מאות ומאות נוספים נעצרו. איראן האשימה מפורשות את בוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית באחריות להתססת ההמונים בתקווה שהדבר יערער את המשטר החומייניסטי של טהרן.

 

אתמול איימו במשמרות המהפיכה על ארצות הברית, ישראל וסעודיה במחיקתן מעל המפכה ״אם יחצו קווים אדומים״. עם זאת, לא צויינו מהם קווים אדומים אלה וכיצד בדיוק יושמדו אוייביה של איראן.

 

הקשיים הכלכליים החמורים של איראן נובעים מהסנקציות הכלכליות שהטילה ארצות הברית עליה. תקוות טהרן כי אירופה, פוטין והסינים יהוו משקל נגד התבדתה גם משום שלאיש אין אינטרס שתתקיים איראן חזקה ויציבה, זאת נוכח היעדר יכולתו של השלטון הפרסי לחדול מפזילה להשתלטות על טריטוריות.

 

על האיראנים להבין שהדרך היחידה שלהם להשתקם הוא לעסוק בעניינים הפנימיים בלבד ולחדול מאימפריאליזם כוחני וטרוריסטי המזיק בראש ובראשונה לעם הפרסי.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםשופט מסך במקום ה-VAR הזר
המאמר הבאסקר: 100 אלף נטשו את הליכוד מאז כתב האישום נגד נתניהו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.