הליכוד מאיים על בגצ שלא יפסוק נגד נתניהו הנאשם בשוחד ומרמה

הרכב שצפוי בהמשך להיות מיוחד ומורחב של בגצ, בראשות הנשיאה חיות, יידרש להכריע בסוגיה האם ניתן יהיה אחרי הבחירות להטיל על נתניהו להרכיב ממשלה בעודו עומד למשפט פלילי בהאשמות חמורות של שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

נתניהו הזדרז לצייץ שלא בית משפט יקבע את גורלו אלא הבוחר. בדבריו, "בדמוקרטיה מי שמחליט מי ינהיג את העם – זה העם, לא אף אחד אחר. אחרת זה פשוט לא דמוקרטיה".

 

גם גדעון סער, המתמודד נגד נתניהו על ראשות הליכוד אינו סבור שזו צריכה להיות החלטת בית משפט עליון.

.

67 העותרים טוענים כי "זכותו של ציבור הבוחרים והנבחרים בישראל לדעת כעת ובמדויק מהם 'כללי המשחק' במערכת הבחירות, ומהו המותר והאסור במסגרת זו. רק כך יוכל הציבור לכלכל את צעדיו ולבצע את בחירותיו באופן המושכל כמתחייב".

.

בליכוד כבר מאיימים כי אם בגצ יפסוק נגד ביבי תובא לכנסת הצעת חוק שתבטל אפשרות זו.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםאיראן מאיימת בתגובה כואבת על ההפצצות הישראליות בסוריה
המאמר הבאצדק נוסח סעודיה: 5 זוטרים יוצאו להורג בעקבות רצח העיתונאי
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.