חוזרים לשגרת ההגבלות הקודמות

החל מיום שישי בבוקר מבוטלות ההגבלות האכזריות שהיו שרירות מיום שלישי. ההגבלות חוזרות למתכונתן הפחות רעה כשמיום ראשון מתווספת לכך חובת המסכה במרחב הציבורי.

 

במהלך יום חמישי למחרת ליל הסדר רשמו שוטרים כ-1,200 דוחות שהטילו קנסות על אנשים תמימים שהעזו להתעמל קצת מחוץ לבית במקום להירקב ולהשתגע בין ארבע קירות. עוול נורא בחסות תקנות דרקוניות מיותרות.

 

בעוד שבבתי האבות אנשים מתפגרים מבלי שמבוצעות הבדיקות הנדרשות כדי למנוע הדבקה, את ההחמרה מבצעים נגד אזרחים במקומות בלתי מועדים לחלוטין.

 

היום הסתיים הסגר המגביל מעבר מעיר לעיר לצורכי הצטיידות.

 

ממשרד הבריאות נמסר:

החל מהיום (ו') בשעה 06:00, תקנות שעת חירום ישובו למתכונת שהתקיימה עד ליום שלישי ה-7.4.

לגבי העיר בני ברק סוכם כי יתאפשר לתושבים לצאת מן העיר לשם יציאה לעבודה, טיפול רפואי חיוני, הלוויה של בן משפחה מדרגה ראשונה, העברת קטין בין הורים גרושים או צורך חיוני אחר באישור מראש. הוראות אלו תקפות למשך 5 ימים נוספים.

.

החלטה בנושא לגבי העיר ירושלים תתקבל באופן ממוקד בהמשך.

.

משרד הבריאות קורא לציבור להמשיך להיות שותף למאמץ הלאומי, לשמור בקפידה על כל ההנחיות הרשמיות ולא להיות שאנן במהלך המשך ימי החג.

.

להלן עיקרי ההנחיות ליציאה הכרחית מהבית:

– יציאה לעבודה – במקום עבודה חיוני ועד 15 אחוז ממצבת העובדים במקום עבודה לא חיוני
– הצטיידות במזון, תרופות, שירותים ומוצרים חיוניים בלבד
– סיוע לאדם הנדרש במצב רפואי או סיעודי
– העברת קטין בין הורים גרושים

מעבר לכך:
יש להימנע מלצאת מהבית לטווח של יותר מ-100 מטרים
– יש לשים כיסוי לאף ולפה במרחב הציבורי
– יש להימנע מכל התקהלות שהיא, להקפיד על שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם ועל כללי ההיגיינה.

תחבורה ציבורית תשוב לעבוד בהיקף מצומצם של עד 25% החל מיום א', 12.4, בשעות הבוקר.

 

*

שר הבריאות יעקב ליצמן: ״סכנת הקורונה עדיין לא חלפה. כולנו רואים מה קורה במדינות אחרות בעולם. אנו עוקבים כל העת אחר התפשטות המחלה בישראל. שחרור המשק באופן הדרגתי יתאפשר רק אם נקפיד כולנו על הכללים, על אף הקושי״.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהמשטרה כבשה את רהט בעקבות קרב יריות בעיר הבדואים הדרומית
המאמר הבאעוד מיליוני ביצים הגיעו מספרד
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.