פתאום סמוטריץ׳ קורא לביבי ״בלפור״

יואב גלנט קיבל את הג׳וב של שר החינוך. מה לגנרל השנוי במחלוקת, שלא קיבל את הרמטכלות בשל עניינים אישיים, ולחינוך? כלום ושום דבר. אבל ככה זה אצל ביבי. הוא תמיד ממנה את האנשים שלו, הלקקנים, החנפנים והעבדים הנרצעים לתפקידים שבהם הם רק ייכשלו ולכן תמיד יישארו תלויים בחסדיו.

.

נעים להיווכח במטמורפוזה שאחזה בשרי הימין הקיצוני שנותרו מחוץ לקואליציה החדשה. פתאום הם שונאי נתניהו, מחרחרי מדון ומסיתים את הליכודניקים זה בזה ואת כולם נגד נתניהו.

 

קחו למשל את סמוטריץ׳. האיש שהיה נופת צופים כשר תחבורה, שדאג בעיקר להעביר כספים השייכים לכולנו והפנה אותם לצרכים מופרכים כמו סלילת עוד ועוד כבישים מיותרים עבור המתנחלים. פתאום נתניהו הופך אצלו ל״בלפור״ וההתבטאות מחפירה.

 

הסמוטריץ׳ הזה ״הודה לאלוהים על שאינו חלק מן הממשלה החדשה שאינה אלא ביזיון״.

.

הוא הוסיף: "אני רואה את סאגת הזחילות, ההשפלות והבגידות בבלפור, את ההפקרות וחוסר המקצועיות או הענייניות של המינויים, ואת ההמצאות של תיקי שקר לענייני כלום ושום דבר. בדיוק מזה ברחנו.

.

״מעניין מה מרגישים בכירי הליכוד שהקריאו את דפי המסרים של בלפור נגדנו על כיסאולוגיה, וזוחלים עכשיו להתחנן על נפשם ללשכה, נהג ויועצים במשרד פיקטיבי ומיותר".

.

הממשלה החדשה תוצג השבוע לאחר שנתניהו הסדיר את העניינים עם בכיריו בשיחות אישיות. אלי כהן, אקוניס וגילה גמליאל קיבלו תיק. שטייניץ נשאר באנרגיה ואולי עוד יקבל פירורים.  ואילו דיכטר ברקת ונוספים מפעילים מכבש לחצים בחוץ למרות תחינות כדי להשיג תפקיד ברגע האחרון. אפשר שיומצאו עוד כמה תפקידי סרק ברגע האחרון כדי לדכא את המרירות. אלקין למשל, זכה. חוטובלי למשל הצליחה בררע האחרון לקבל את תיק המתנחלים והיא תוחלף בעתיד על ידי צחי הנגבי.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםקבלו בדיחה עצובה ושאלה בצידה: מה לגלנט ולחינוך?
המאמר הבאהצעיר הודה שחנק למוות את בת זוגו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.