הסגר בוטל אבל הטמטום נמשך כרגיל

כשלו מאמצי נתניהו להאריך את הסגרים וההגבלות על אזרחי ישראל. את התודה על כך אנחנו חייבים לבני גנץ ולו בלבד. גנץ לא נכנע לתחינות, לאיומים, לצעקות ולעלבונות ועמד על כך שמהיום אתם כבר לא חייבים לחטוף דוחות משפילים והתנהגות מבישה משוטרים רק כי אתם עירונים חילונים או מסורתיים שסובלים כדי שהחרדים ימשיכו לעשות במחוזותיהם מה שבא להם.

 

ההקלות שנכנסו לתוקף היום הן עדיין הרחק הרחק מן ההיגיון הצרוף. עדיין העסקים סגורים, המסחר נעול, מערכת החינוך נעולה והסבל עצום. נתניהו רוצה שאתם תחושו את ההקלה רק קרוב יותר לבחירות במטרה להשיג עוד כמה מנדטים שאבדו לו מן הבחירות הקודמות.

 

המשחקים של נתניהו מיותרים ופוגעניים אבל זה האיש. ישתה לכם את הנשמה עד שתתמכרו ותיכנעו לגחמותיו. מערכת החינוך צפויה להיפתח בהדרגה עוד השבוע. ועכשיו צריך להתחיל לנצל את תעודת המתחסן כדי לאפשר פתיחת אירועים ומתן היתר להתקהל למחוסנים ולמחלימים בריאים.

 

נתניהו מתפעל מהלך מתוזמן לקראת הבחירות והעוילם גוילם נופל בפח – כרגיל.

 

מה בכל זאת מותר מהיום?

בוטלה מגבלת המרחק של 1,000 מטר מהבית ובוטל איסור השהייה בביתו של אדם אחר.

.

נפתחו מקומות עבודה ללא קבלת קהל ומתן כל סוגי השירותים  "אחד על אחד" כמו מספרות ומכונים.

.

מותר איסוף עצמי מחנויות וממסעדות, נפתחו צימרים לאירוח משפחות גרעיניות ונפתחו שמורות הטבע והגנים מה שמאפשר יציאה אל הטבע.

.

 תוגברה התחבורה הציבורית.

מי שיצאו לחו"ל לפני 25 בינואר יוכלו לחזור לארץ בלי אישור ועדת החריגים, בתנאי שיעברו בדיקת קורונה עם תוצאה שלילית לפחות 72 שעות טרם הנחיתה. לא יהיה ניתן לשהות בבידוד בבית, והנכנסים לישראל מכל היעדים חייבים בבידוד במלונית.

.

ואלה הצ׳ופרים לחרדים: בוטלה חובת הישארות התלמידים בפנימיה למשך 30 ימים לפחות, בוטל איסור הגעת תלמיד לפנימיה במידה ושהה בבית מגורים אחר ותותר הגעת עובדים למוסדות החינוך.

.

הסוחרים מתחילים לחולל את המהומות הרגילות עם איומי פתיחת חנויות מרדנית. בפועל, סוחר שחוטף דוח של עשרת שקלים, מוזמן לחקירה במשטרה, מורידים לו טביעות אצבעות, פותחים לו תיק פלילי ומזהירים אותו מצו סגירת העסק – לא שש לעבור על בשרו את החווייה הנוראה הזו וייאלץ להמתין לפתיחה רישמית. חבל רק שהוא שוכח מהר מאוד שביבי הוא שעולל לו את כל הרע הזה.

.

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםפלסטין הזדרזה לדרוש חקירה נגד ״פשעי מלחמה ישראליים״
המאמר הבאהאמיץ היחיד בפוליטיקה הישראלית הוא בני גנץ
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.