כך נפלו בפח קבלנים פראיירים ששילמו שוחד כדי לקבל העדפה במכרזים ממשלתיים

השחיתות בישראל הגיע למימדים מפחידים בתקופת שלטון האיימים הנוכחי בשנים האחרונות, גלנט עד כדי כך שחלק מהקבלנים מאמינים שבלי לשלם שוחד לפקידים אי אפשר לזכות כאן בשום מכרז.

 

המצב הנפשי הזה של אנשי עסקים הנשען כנראה גם על ניסיון העבר הביא לצמיחת ענף משגשג של מעכרים שמתווכים בין קבלנים, ספקים ואנשי עסקים אחרים למסדרונות השילטון המושחת.

 

אלא שלפעמים, הדבר מנוצל בידי נוכלים שמשימים עצמם מעכרים, גובים דמי תיווך לשוחד ואינם מספקים את הסחורה. בנושא זה נסבה ההודעה לעיתונות שפורסמה היום.

 

דוברות המשטרה ( מחוז ת״א ):

*עוקץ הקבלנים- המשטרה עצרה גבר החשוד בהונאת עשרות קבלנים*

.

משטרת ישראל מנהלת חקירת הונאה שבמרכזה גבר בן 43, שלאורך שנים, נהג ליצור קשר עם קבלני בניין , להציע להם להשתתף במכרזים ממשלתיים אטרקטיביים, כך לדבריו, לטפל להם בתהליך ההשתתפות במכרז תמורת קבלת עמלה של אלפי שקלים כתנאי מקדים לטיפול במכרז ונעלם עם התשלום ללא טיפול. עד מהרה הוברר כי המכרזים אותם הציע, כלל לא היו קיימים והיו פרי דמיונו של החשוד, כחלק משיטת ההונאה.

כך על פי החשד, הונה החשוד ( 43) עשרות קבלנים וגרם להם לנזק כלכלי של מאות אלפי שקלים.

.

כאמור, משטרת ישראל פעלה באמצעים גלויים וסמויים לגיבוש תשתית ראייתית ולאיתור החשוד ולפני כמה ימים , עצרה את החשוד בקניון בהרצליה, בדרכו לביצוע עוקץ נוסף.

.

מעצרו של החשוד הוארך על ידי בית משפט השלום בת״א עד יום 5.9.19

*החקירה נמשכת*

*מהמשטרה נמסר: ככל הנראה קיימים קורבנות נוספים שנפגעו באותה שיטה. יש להגיש תלונה במשטרת ישראל*

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםסאות'המפטון חטפה 9-0 מלסטר
המאמר הבאלמה צריך בן 73 לעסוק ברחיפת מצנח?
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.