מבזקים

רוב מוחץ קובע: נתניהו חייב לעוף מתפקידו

כדבר הזה טרם היה בישראל: רוב מוחץ של כמעט שני שלישים סבור כי נתניהו חייב לסיים בהקדם את תפקידו כראש מנשלה. הציבור הגיע למסקנה לאחר ההחלטה על הגשת כתבי אישום חמורים נגד ביבי.

הנתונים האלה כלולים במדד הקול הישראלי החודשי שנמדד בידי מרכז גוטמן לחקר דעת קהל ומדיניות.

רוב הציבור מאשים את נתניהו באחריות לקיפאון ולאפשרות הליכה כפויה לבחירות נוספות. אחריו בסולם המואשמים הוא ליברמן. רק כ-7 אחוזים מאשימים בכך את בני גנץ.

רוב גדול (82%) אינו מאמין שתוקם ממשלה על ידי חבר כנסת כלשהו בזמן שנותר עד תום התקופה בה עדיין אפשר לעשות זאת.

 רוב מכריע בציבור הישראלי (59%) חושב כי הוא צריך לסיים את תפקידו מהם 35% סבורים כי על נתניהו להתפטר ולנהל את משפטו כאזרח מן השורה, 16% תומכים בפרישה זמנית וחזרה לתפקידו אם יזוכה ו- 8% תומכים בחתימה על הסכם טיעון הכולל פרישה מהחיים הפוליטיים בתמורה לאי העמדה למשפט.

 

כשליש (32%) מהנשאלים סבורים כי נתניהו יכול להמשיך בתפקידו כראש ממשלה לאורך משפטו, קצת פחות ממחציתם מצדד בהענקת חסינות לנתניהו.

מיקוד במצביעי הליכוד מעלה תמונה שונה, רובם תומכים בהמשך כהונת נתניהו למרות שהוחלט להגיש נגדו כתב אישום (27% סבורים שעל נתניהו להמשיך בתפקידו ואחוז זהה סבור שיש להעניק לו חסינות). 17% מעדיפים פרישה זמנית ואם יזוכה בדין, יהיה רשאי לחזור לתפקיד רה”מ. 12% היו רוצים לראותו מתפטר ו- 8% תומכים בכך שיחתום על עסקת טיעון ויתרחק מהחיים הפוליטיים.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן