רוב מוחץ קובע: נתניהו חייב לעוף מתפקידו

כדבר הזה טרם היה בישראל: רוב מוחץ של כמעט שני שלישים סבור כי נתניהו חייב לסיים בהקדם את תפקידו כראש מנשלה. הציבור הגיע למסקנה לאחר ההחלטה על הגשת כתבי אישום חמורים נגד ביבי.

הנתונים האלה כלולים במדד הקול הישראלי החודשי שנמדד בידי מרכז גוטמן לחקר דעת קהל ומדיניות.

רוב הציבור מאשים את נתניהו באחריות לקיפאון ולאפשרות הליכה כפויה לבחירות נוספות. אחריו בסולם המואשמים הוא ליברמן. רק כ-7 אחוזים מאשימים בכך את בני גנץ.

רוב גדול (82%) אינו מאמין שתוקם ממשלה על ידי חבר כנסת כלשהו בזמן שנותר עד תום התקופה בה עדיין אפשר לעשות זאת.

 רוב מכריע בציבור הישראלי (59%) חושב כי הוא צריך לסיים את תפקידו מהם 35% סבורים כי על נתניהו להתפטר ולנהל את משפטו כאזרח מן השורה, 16% תומכים בפרישה זמנית וחזרה לתפקידו אם יזוכה ו- 8% תומכים בחתימה על הסכם טיעון הכולל פרישה מהחיים הפוליטיים בתמורה לאי העמדה למשפט.

 

כשליש (32%) מהנשאלים סבורים כי נתניהו יכול להמשיך בתפקידו כראש ממשלה לאורך משפטו, קצת פחות ממחציתם מצדד בהענקת חסינות לנתניהו.

מיקוד במצביעי הליכוד מעלה תמונה שונה, רובם תומכים בהמשך כהונת נתניהו למרות שהוחלט להגיש נגדו כתב אישום (27% סבורים שעל נתניהו להמשיך בתפקידו ואחוז זהה סבור שיש להעניק לו חסינות). 17% מעדיפים פרישה זמנית ואם יזוכה בדין, יהיה רשאי לחזור לתפקיד רה"מ. 12% היו רוצים לראותו מתפטר ו- 8% תומכים בכך שיחתום על עסקת טיעון ויתרחק מהחיים הפוליטיים.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםלסטר ממשיכה להדהים את אנגליה
המאמר הבאכריסטיאנו לא בא לחגיגה הגדולה של הגדול מכולם, ליאו מסי
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.