מבזקים

השחיתות הנוראה בפרשת הצוללות עדיין קבורה במצולות הים

משה בוגי יעלון, שהיה שר הביטחון בתקופה שנתניהו רכש צוללות, שעל פי הגורמים המקצועיים בצבא עצמו, הן ברובן מיותרות, בלתי נחוצות ואף מזיקות בשל הוצאות העתק הכרורות באחזקתן, הבטיח לעצמו וחוזר ומבטיח לעם ישראל כי ההעמדה לדין של מפקד חיל הים לשעבר ושלושה ממקורביו הכי צמודים של נתניהו, היא רק אפס קצהו של הקרחון.

 

בסוף השבוע אמר יעלון:

”לא כל האמת יצאה לאור, לא כל מי ומה שצריך להיחקר נחקר, ואנחנו בכחול לבן נפעל להקמת ועדת חקירה ממלכתית שתוציא את כל האמת לאור. שחיתות היא רעה חולה, שחיתות בביטחון המדינה היא גם מסוכנת״, אמר יעלון.

 

יעלון ועימו כחול לבן כולה, כמו גם גורמי ביטחון נוספים סבורים שרק ועדת חקירה ממלכתית עם סמכויות של ממש תמליח לפצח את קוד השתיקה. ואז יתברר כי מדובר בפרשת השחיתות החמורה בתולדות המדינה שבה קיימים גם אלמנטים של בגידה במולדת תמורת בצע כסף.

 

גורמי הביטחון אומרים בגלוי כי נתניהו רכש צוללות מיותרות בכסף שאין לנו ושהיה צריך ללכת למטרות חשובות אחרות. הרכישות בוצעו בדרכים נכלוליות באופן שאיש לא באמת ידע מה קורה עד שזה כבר היה מאוחר מדי.

 

מפקד חיל הים דאז האלוף צ׳ייני מרום מואשם בלקיחת שוחד של יותר מחצי מיליון זאת בעת שירותו הצבאי.

 

דוד שרן ממקורביו הצמודים של נתניהו במשך שנים ומי ששירת כראש הסגל של ביבי, קיבל רבבות שקלים כשוחד בעת שהיה ראש מטהו של שר האוצר תמורת קידום רכישת הצוללות.

 

מודי זנדברג, פעם חבר כנסת ויושב ראש קרן היסוד מואשם בלחיקת שוחד של יותר מ-100 אלף כדי לקדם את עסקיו של מיקי גנור, עד המדינה שלא חזר בו מעדותו אך ביטל את הסכם עד המדינה. הוא מונה בדרכים מפורפקות לנציג החברה הגרמנית יצרנית הצוללות והרוויח מהעיסקה יותר מ-10 מיליון יורו.

 

וקרוב משפחתו של נתניהו ופרקליטו ואיש סודו מואשם בהלבנת הון. הוא קיבל עמלה של 140 אלף יורו מבנק שוויצרי העבירם לגנור וגזר עמלה.

 

 

הפרשה כולה נחשפה על ידי העיתונאי רביב דרוקר לפני כשלוש שנים. הפרטים ידועים ומדהימים בחומרתם אבל לטענת יעלון, יאיר לפיד ואחרים, זהו רק קצה הקרחון. הנאשם האמיתי חומק בינתיים מהעמדה לדין אבל גם זה יגיע והרבה יותר מהר משנדמה לחסידים השוטים בליכוד.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן