מבזקים

הרמטכ״ל כוכבי במצב רוח קרבי במיוחד

הרמטכ״ל אביב כוכבי מאיים על לבנון ועל עזה בהשמדת התשתיות האזרחיות שלהן. כוכבי ניסה להעריך מה צפוי במלחמה הבאה וסבור שגם ישראל עלולה לספוג מכות קשות בעורף האזרחי. הוא קרא להיערכות בהתאם.

 

כוכבי דיבר בכנס השנתי השמיני “צה”ל והחברה הישראלית”, ולא שכח גם לאיים על איראן ועירק וכמובן על הסורים. הוא אמר כי צה”ל לא ייתן לטהרן לבסס את כוחותיה בגזרה הצפונית ובעיראק וכי הצבא נערך לעימות מוגבל עם האיראנים. לדבריו, “כשעיראק עם כוחות קודס הופכת לאיזור בלי משילות, אז אמל”ח עובר שם על בסיס חופשי – ולא ניתן שהדבר הזה יעבור בלי טיפול”.

 

ואז אמר במפורש: “לא ניתן לאיראן להתבסס במרחב הצפוני ואפילו לא בעיראק. במובן הזה שאמרתי שנוספו אויבים – איראן לא היתה אויב מיידי והיום היא כן. היא הייתה מי שנמצאת מעבר להרים”.

 

לדבריו, “יהיו מקרים בהם נסתכן שהדבר ייקח אותנו לעימות או סף עימות. גם איראן ממשיכה לצד המגבלות לבנות ולייצר טילים שמגיעים לישראל מדובר במאות טילים. מכינים אמצעים אבל האיום קיים. התעשייה האיראנית קרובה מכל זו הישראלית. נשק מתקדם מגיע לאויבנו. חיזבאללה לא רץ בוודאיות עם קלצ’ניקוב ונ.ט”.

בהתיחסו להחלטה לפתוח בחקירה בבית הדין בהאג נגד ישראל בגין פשעי מלחמה אמר: “עשינו הכל להימנע ואם ניאלץ להגיע נפעיל את כל עוצמת צה”ל גם במרחבים האורבניים שאותם בחר האויב בעשורים האחרונים. צה”ל הוא צבא ההגנה במהותו אבל באופן הפעולה הוא התקפי. לצה”ל ולמטכ”ל יש תפקיד נוסף בעיצוב מדיניות הביטחון של צה”ל ושל המדינה. צה”ל כפוף לממשלה ולדרג המדינה ארגון ממלכתי שיודע מקומו אבל חייב להיות פעיל ודומיננטי במדיניות הביטחון”.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן