עשרות הרוגים בהפצצה אמריקנית על מטרות איראניות בעירק

מטוסי קרב אמריקניים ביצעו ביום ראשון תקיפה חריגה, יש אומרים חסרת תקדים משנים האחרונות בעירק. המטרות שהופצצו היו בסיסי לוחמה מאויישים בידי כוח שיעי הקרוי גדודי החיזבאללה.

 

דווח על לפחות 25 הרוגים מקרב לוחמי המיליציות השיעיות. 55 נפצעו. הבסיס נפגע קשות וניתן היה לראות למרחוק את האש הגדולה שהתוללה במקום.

 

.

הכוחות הפועלים בתוככי עירק במצוות טהרן דיווחו כי בין ההרוגים גם ארבעה מפקדים. למרות השם הדומה, אין לכוח השיעי בעירק קשר עם השיעים הלבנונים. ההפצצות בוצעו על ידי מטוסי קרב והפצצה מסוג F15 ודווח כי נפגעו חמישה בסיסי פעולה בעירק ובסוריה.

 

המהלך האמריקני החריג היה תגובה חריפה על שיגור טילים לעבר בסיס אמריקני בעירק בשבוע שעבר. בהתקפה זו נהרג אמריקני אחד.

.

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו הזדרז להזהיר את האיראנים מפני תגובה על ההפצצה ונתן להבין כי אם תהיה כזו  "ארצות הברית לא תסבול פעולות מצד הרפובליקה האיסלאמית שמסכנות גברים ונשים אמריקנים".

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםסיכום השנה והעשור במוסיקה הפופולרית
המאמר הבאשריפות ענק מסכנות חיים משתוללות באוסטרליה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.