מבזקים

פרשני הפח אוהדי מכבי נתניה הבריחו את אייל סגל

האם הבעלים של מכבי נתניה באמת יעזוב או שמו איזי שירצקי מאיים לברוח אבל נשאר. אחרי הכל התעסקות בכדורגל מכילה גם סוג של התמכרות נרכשת שקשה להתנתק ממנה.
 
הבוס אייל סגל הצהיר בתחילת השבוע כי העביר את הניהול המעשי לידי המנכ״ל ניב גולדשטיין והצהיר כי בכוונתו להתפטר מתפקיד יו”ר הדירקטוריון. סגל מאשים ובצדקאת האוהדים במהלך ובעיקר פרשן ספורט צעקן וטיפש אחד שמעורר מהומות.
 
לדבריו “אנרגיות חיוביות ברשת, באצטדיון וברחוב הספורטיבי יכולות להרים מועדון שלם. מנגד, אנרגיות שליליות גורמות בדיוק להפך וביתר שאת. אני תוהה ביני לבין עצמי, מה גורם ל”מובילי דעת הקהל”, לזעוק באין ספור הזדמנויות על מר גורלנו? כך זה בכל “עונת מלפפונים”, כך זה בכל חלון העברות, כך זה “בין המיצרים” וכך זה בכל הזדמנות שניתנת. בסופו שלדבר, תמיד אנחנו״מועמדים לירידה״וצפויים לקרבות תחתית, ותמיד השחקניםהרצויים לא מגיעים ואלושלבסוף כן מגיעים ישרמקוטלגים כ״שחקניליגה א״. 

כך, חבריי, לא ניתן לנהל מערכת, ובוודאי שלא מועדון כדורגל חפץ חיים ואהדה”.

.

“אי אפשר לתת לקהל לנהל את המועדון. אותם אנשים מתייחסים פעם אחר פעם ל”מכירות החיסול” של השחקנים הבולטים במועדון כשבפועל נמכרו שני שחקנים בלבד בארבע העונות האחרונות , פחות מכל קבוצה בליגת העל. אותם אנשים מגבירים את זעקותיהם כשקיימת אצלם אי שביעות רצון משחקן/מאמן/מנהל – והכל, ברגל גסה וללא רחמים. לימים כשמתבררת הטעות הם יורדים ל”עמדת המתנה” עד “המשבר” הבא, זה שיביא אתו הזדמנות לצאת במתקפה ארסית חדשה וחוזר חלילה – בין אם זה בציניות, אמירה שנונה או לרוב באופן בוטה וללא אחריות.

.

״הסולידריות באש ובמים נפסקה. במקומה, מלוות את השחקנים שריקות בוז וקריאות נאצה בסיומם של משחקים לא מוצלחים, בדיוק באותם רגעים בהם זקוקים השחקנים לתמיכה וחיבוק יותר מתמיד”.

. “אי אפשר לתת לקהל לנהל את המועדון. ההגעה למשרדי המועדון והמחאות אשר הפכו אצלנו לפתרון קל (כי ״מה שלא הולך בטוב הולך ברע״), הן אלו שסודקות יותר ויותר את תחושת השליחות והמסירות האינסופית.

פקידות העירייה ובעלי הממון הנתנייתים אכזבו ומאכזבים אותי קשות עד היום. מעולם לא הבנתי את הרדיו המקומי וחלק משחקני העבר שמחכים לכל חצי הזדמנות על מנת לרקוד על הדם”.

 “בניגוד למהירות בקבלת ההחלטה לרכוש את המועדון, זו החלטה שהתבשלה אצלי כבר מזה זמן רב ובלב כבד. כמי שעמד ביציע לראשונה עוד לפני גיל 10 ומאז היה שם לאורך כל הדרך, עשה ועושה כל שביכולתו; כמי שנקרא לדגל בכל פעם מחדש, בעשר השנים האחרונות – גם הפעם לא אפקיר את המועדון שאני אוהב כל-כך ולא אשבור את הכלים.

.

״יחד עם זאת, בימים הקרובים אעביר את כל זכויות הניהול למנכ״ל המועדון ניב גולדשטיין, תוך שאמשיך לשאת בכל ההתחייבויות הכספיות עד לתום עונת 19/20″.

 
 
מהעונה הבאה התקציב כולו יתבסס על ההכנסות ויעמוד על 18-21 מיליון שקלים.
 
סגל גולל את השתלשלות החלטתו וטען כי: “מרגע שרכשתי את המועדון ועד ליום זה, הצהרתי שאני כאן לטובת האוהדים והדגשתי שברגע שאחר יחפוץ בכך (או שתושלם התארגנות אוהדים כלשהי), אעביר את הבעלות במועדון לאותו גורם באופן מיידי.
.
״כבעלים של מועדון כדורגל בישראל, אני מחויב לעמוד בכל החלטה אשר תילקח במוסדות ההתאחדות לכדורגל ובמוסדות השיפוט שלה. בכל שנותיי לא עמדתי כנאשם בפני בית דין או דיין יחיד אשר יכול לחרוץ גורלות. לצערי, במהלך שנת 2019 קרה הדבר פעמיים.
.
״בשני המקרים עמדתי לדין בשל טענות מופרכות, בהם פסק הדיין פסיקות תלושות ומנותקות מהמציאות. כל אחד מאתנו מציב גבולות בחייו ובמעשיו, עבור עצמו. מבחינתי זו הייתה חציית גבול ולמעשה הקש ששבר את גב הגמל”.
.
נציין כי העונה מכבי נתניה חווה משבר מקצועי והיא הדרדרה לתחתית הטבלה מה שכרגיל מעורר את החוליגנים להתנהלות בלתי ספורטיבית כשעל הכל מנצחים כמה פרשני פח, אוהדי הקבוצה שמנפחים תמיד אשליות שווא המתנפצות נוכח אווילותם.
 
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן