הנייה הוא היורש הסודי המיועד של אבו מאזן

איסמאיל הנייה לא ישוב בחודשים הקרובים לרצועת עזה. הוא ישהה בקטאר וינהל משם את העניינים המדיניים של החמאס.

 

הדיווח שנמסר אודות אי שובו לעזה הוא זה:

 

– מקורות ערביים מדווחים כי מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה החליט שלא לחזור בחודשים הקרובים לפחות לרצועת עזה. לפי אותם מקורות ההחלטה קשורה ב"עניינים פנימיים" של חמאס וכן מהקשיים הנובעים בכניסה לרצועת עזה וביציאה ממנה. הנייה ישהה מעתה בנסיכות המפרץ קטאר.

.

יצוין כי הנייה משמש כראש הלשכה המדינית של חמאס לאחר שירש את מקומו של ח'אלד משעל, שגם הוא ניהל את התפקיד מחוץ לרצועה.

בימים האחרונים דווח כי מצרים אסרה את כניסתו של הנייה לרצועה לאחר שהשתתף בהלוויית קאסם סולימאני, מפקד כול אלקודס האיראני בתחילת החודש שעבר. עם זאת מקורות בחמאס טוענים כי יושרו ההדורים עם קהיר בנושא זה ולהחלטת הנייה להשתקע בקטאר אין קשר למתיחות עם מצרים.

 

.

ואולם גורמי ביון זרים אומרים כי מתחת לפני השטח נרקמת מזימה סודית להכשיר את הנייה להפוך מנהיג הפלסטינים עם הסתלקותו הקרובה של מחמוד עבאס החא הוא אבו מאזן.

 

.

הנייה נחשב במערב מנהיג מתון, רהוט, חכם ומעשי. האיש נחשב ובצדק בעל מהלכי השפעה משמעותיים בקרב גורמי צבא החמאס ומי שאחראי להסדרה בפועל עם ישראל. ״בזכותו, ישראל נהנית משקט יחסי ואינה זקוקה לפלישה צבאית שעלולה להיות טובענית אף יותר מן הבוץ הלבנוני שישראל שקעה בו בשנות השמונים ונחלצה ממנו רק בשנת 2000 תודות לאומץ ליבו של אהוד ברק.

.

הנייה מקושר היטב גם בטהרן אך תהיה זו טעות לראות בו מיליטנט חסר תקנה. הגורמים הללו אומרים כי בישראל קיימת הערכה אישית כלפיו וקיים כבוד הדדי. ״הוא איש של מילה״, אומרים על הנייה ״ואפשר לדבר איתו למרות שהוא פטריוט פלסטיני״. מנהיג הגיוני זה מה שהפלסטינים צריכים.

.

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםאף אחד חוץ מערן זהבי לא רצה לשחק אצל מוריניו
המאמר הבאדנקנר ולבייב חייבים מיליארד אבל ראיתם בנקאי שאכפת לו?
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.