מבזקים

הנייה הוא היורש הסודי המיועד של אבו מאזן

איסמאיל הנייה לא ישוב בחודשים הקרובים לרצועת עזה. הוא ישהה בקטאר וינהל משם את העניינים המדיניים של החמאס.
 
הדיווח שנמסר אודות אי שובו לעזה הוא זה:
 
– מקורות ערביים מדווחים כי מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה החליט שלא לחזור בחודשים הקרובים לפחות לרצועת עזה. לפי אותם מקורות ההחלטה קשורה ב”עניינים פנימיים” של חמאס וכן מהקשיים הנובעים בכניסה לרצועת עזה וביציאה ממנה. הנייה ישהה מעתה בנסיכות המפרץ קטאר.
.
יצוין כי הנייה משמש כראש הלשכה המדינית של חמאס לאחר שירש את מקומו של ח’אלד משעל, שגם הוא ניהל את התפקיד מחוץ לרצועה.
בימים האחרונים דווח כי מצרים אסרה את כניסתו של הנייה לרצועה לאחר שהשתתף בהלוויית קאסם סולימאני, מפקד כול אלקודס האיראני בתחילת החודש שעבר. עם זאת מקורות בחמאס טוענים כי יושרו ההדורים עם קהיר בנושא זה ולהחלטת הנייה להשתקע בקטאר אין קשר למתיחות עם מצרים.
 
.
ואולם גורמי ביון זרים אומרים כי מתחת לפני השטח נרקמת מזימה סודית להכשיר את הנייה להפוך מנהיג הפלסטינים עם הסתלקותו הקרובה של מחמוד עבאס החא הוא אבו מאזן.
 
.
הנייה נחשב במערב מנהיג מתון, רהוט, חכם ומעשי. האיש נחשב ובצדק בעל מהלכי השפעה משמעותיים בקרב גורמי צבא החמאס ומי שאחראי להסדרה בפועל עם ישראל. ״בזכותו, ישראל נהנית משקט יחסי ואינה זקוקה לפלישה צבאית שעלולה להיות טובענית אף יותר מן הבוץ הלבנוני שישראל שקעה בו בשנות השמונים ונחלצה ממנו רק בשנת 2000 תודות לאומץ ליבו של אהוד ברק.
.
הנייה מקושר היטב גם בטהרן אך תהיה זו טעות לראות בו מיליטנט חסר תקנה. הגורמים הללו אומרים כי בישראל קיימת הערכה אישית כלפיו וקיים כבוד הדדי. ״הוא איש של מילה״, אומרים על הנייה ״ואפשר לדבר איתו למרות שהוא פטריוט פלסטיני״. מנהיג הגיוני זה מה שהפלסטינים צריכים.
.
רמי יצהר Rami Yitzhar
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן