מבזקים

מזעזע: רצח נער כדי לקבל פרס מהוריו על מציאתו

פרקליטות מחוז חיפה – פלילי הגישה זה עתה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד ויסאם בן מוחמד אבו אלחסנה (43) תושב רצועת עזה בגין רצח הנער המנוח עאדל ח’טיב ז”ל בן ה17 לאחר שנחטף ע”י הנאשם, על מנת לסחוט כספים מבני משפחתו ודקר אותו למוות.
.
כתב האישום מייחס לו עבירות של רצח בנסיבות מחמירות ,חטיפה לשם רצח וסחיטה, וכניסה או ישיבה בישראל שלא כחוק.
.
מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה”ד הילה כץ עולה כי במשך מספר שנים עובר הנאשם בעיר בשפרעם, ללא אישור ובניגוד לחוק .
.
במהלך חודש נובמבר האחרון עבד המנוח יד עם הנאשם בעבודות בנייה, בבית דודו של המנוח. בתקופה זו החלטה הנאשם להמית את המנוח, ולסחוט, בהמשך להמתתו, תשלום כספי מבני משפחתו.
על מנת להוציא את התכנית לפועל יצר הנאשם קשר עם המנוח והציג בפניו מצג שווא, לפיו מצא דבר מה, אותו הוא מעוניין למסור למנוח ויום לפני הרצח הסתיר הנאשם מעדר בשטח אדמה סמוך לבית ספר בשכונת עין עאפיה בשפרעם.
.
ביום 4.12.19, תיאם הנאשם עם המנוח, שיגיע לשכונת עין עאפיה בשפרעם על מנת למסור לו דבר מה. ובסמוך לשעה 19:06, בהתאם לסיכום, הגיע המנוח לשכונת עין עאפיה, הלך לכיוון בית העסק “לוטו יאסין”, שם שהה אותה עת הנאשם, והודיע לנאשם כי הגיע למקום.
הנאשם יצא מבית העסק, כשהוא נושא עמו סכין, בה הצטייד מבעוד מועד והלך אחר המנוח לכיוון הזירה ושם דקר הנאשם את המנוח 21 דקירות בגו ובעוד המנוח מנסה להגן על עצמו באמצעות ידיו, וגרם למותו.
מותו של המנוח נגרם בעקבות עשרות פצעי דקירה בגו שחלקן עברו דרך הלב והריאות. מיד לאחר שדקר את המנוח, קבר אותו הנאשם בזירה, וכיסה את גופו באופן מלא, באמצעות המעדר.
.
עוד עולה כי לאחר מכן, עזב הנאשם את הזירה, ובהמשך הניח על שמשת רכב שחנה סמוך לבית המנוח, מכתב, בו כתב בערבית, בין היתר, כי המנוח נמצא במקום בטוח, דרש סך של 400 אלף ₪ בתוך חמישה ימים, איים כי אם יודיעו למשטרה, המנוח יחתך, וציין כי בעוד חמישה ימים, לאחר שיקבל את הכסף, והמנוח יימסר לאביו, יגיעו להסדר. למחרת (5.12.19)בשעות הבוקר עזב הנאשם את שפרעם, והסתתר בטמרה עד למועד מעצרו. באותו היום.
.
הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו
התיק נחקר ע”י ימ”ר צפון – משטרת ישראל.
.
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן