גבי אשכנזי לא יוותר לנתניהו על ועדת חקירה בפרשת הצוללות

יו"ר כחול לבן, רא"ל (במיל') ח"כ בני גנץ, וחבר הנהגת כחול לבן, רא"ל (במיל') ח" כ גבי אשכנזי השתתפו בכינוס בחירות בכפר סבא ואמרו דברים מעניינים.

.

בנוגע למצב בעוטף עזה אמר גנץ: "אנחנו נקפיד שלנצח ישראל תהיה הכי חזקה – זה המקצוע שלנו. זה מה שאנחנו יודעים לעשות. ברצועת עזה- אנחנו מתכוונים לעשות אחד משניים: או הסדרה מיידית שקט מוחלט והשבת הבנים או הכרעה צבאית עד כדי הורדת שלטון החמאס. נדאג לשקט מוחלט לתושבי הדרום. לא פחות מזה."
.

בנוגע למצב מערכת הבריאות אמר גנץ: "מערכת הבריאות לא מאוזנת ונמצאת במצב חולני. יש צוותים נהדרים ומסורים, אבל המערכת לא מאוזנת בהיקף שלה, בפריסה שלה וביכולת שלה לתת שירות ראוי לאנשים. אנחנו נקים שני בתי חולים בצפון ובדרום, נוסיף תקנים לרופאים וצוותים רפואיים ואני אומר לכם תוך עשר שנים לא יהיו לנו רק הרופאים הטובים במזרח התיכון אלא את מערכת הבריאות הטובה ביותר במזרח התיכון. כדי שזה יקרה, אני מתכוון ששר הבריאות יהיה קרוב אלי, מכחול לבן".
.

גבי אשכנזי יושב ראש ועדת החוץ והביטחון התייחס לפרשת הצוללות ואמר: מיד אחרי שננצח נקים ועדת חקירה ממלכתית לבדוק איך הגיעו צוללות תקיפה למצרים בלי ליידע את שר הביטחון והרמטכ"ל."

.
בנוגע להבאת קולות מהימין אמר: "גם בליכוד מבינים שאנחנו לקראת סיומו של עידן, הם מבינים שיש להם ראש ממשלה שלא רק שקבעו איפה הוא נשפט אלא גם מי השופטים שלו וחושבים שראש ממשלה לא יכול לשבת בבוקר על ספסל הנאשמים במקום להתכונן לדיונים עם הרמטכ"ל ולהשתתף בדיוני קבינט. הם יודעים שאנחנו יודעים לעשות את השינוי הזה.".

בנושא להעברת שטחי המשולש בתוכנית טראמפ אמר אשכנזי:אנחנו לא מדברים לערבים כמו שנתניהו מדבר אליהם- אנחנו מדברים איתם. אמרנו שזה לא יקרה נקודה. יש לנו מחלוקת עם ההנהגה הפוליטית של הערבים, אבל האזרחים הם שווי זכויות. לדעתי זה גימיק שמישהו שם כדי לפתות את ליברמן במתווה.".

.

 

גבי אשכנזי עמד במרכזו של גילוי הנוגע לפרשת חטיפת החיילים בהר דב בשנת 2001 בעת ששימש אלוף פיקוד הצפון.

https://youtu.be/Sn3JdKo9Uos

אילה חסון על פרשת החיילים החטופים.

 

רמי יצהר, עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםנחשפה שליחות סודית של נתניהו לראש ממשלת הודו
המאמר הבאהשעיית הסיטי מהופעה בליגת האלופות מעוררת סערה בכדורגל העולמי
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.