גנץ מקבל מנדט ראשון אבל ביבי זומם להכשילו שוב

״עניין מרכזי״ מדווח לך מראש מה צפוי לקרות במורד הדרך הפוליטית: התמצית: הקוסם ישלוף שוב שפן ויעשה לגנץ בית ספר לפוליטיקה. וכך זה יקרה:

 

הנשיא ריבלין קיים את ההתייעצויות הפורמליות עם נציגי כל הרשימות שנבחרו לכנסת ה-23 ובסיומן, כצפוי לא השיג נתניהו את 61 הקולות הנחוצים.

 

הרוב הלך לבני גנץ שגם צפוי להיות הראשון שעליו תוטל המשימה לנסות להקים ממשלה חדשה. גנץ זכה להמלצת 61 חברי כנסת לרבות כל הח״כים של הרשימה הערבית המשותפת.

 

 

ריבלין בהתייעצות קשובה. צילום: לשכת העיתונות הממשלתית. 

 

הנשיא אמר בתום ההתייעצויות: "המתמטיקה ברורה אבל גם המסר של ליברמן לאחדות, לכן אפגש עם גנץ ונתניהו לפני שאטיל את המנדט".

הנשיא זימן את גנץ ונתניהו לפגישה זהה לזו שקיים לאחר הבחירות הקודמות. שני הצדדים יגידו שממשלת אחדות חשובה, אבל בפועל לא יקרה כלום. ריבלין יטיל על בני גנץ את התפקיד. הפעם הוא יהיה ראשון וזה יותר יוקרתי וגם יהיה לו יותר זמן.

 

בני גנץ כבר עבר את זה בפעם הקודמת ולא הצליח, ממש כמו ביבי. כדי להצליח עליו להשיג 61 קולות ולהרכיב ממשלה אפילו לחמש דקות והכל כדי לסיים אחת ולתמיד את הזוועה הפוליטית שנתניהו מעביר בה את המדינה זה כשנה. אין לו רוב אבל הוא דיקטטור בחסות החוק בשל היות מעשיו בממשלת מעבר שאי אפשר לגעת בה.

 

הקמת ממשלה כזו תלויה בליברמן אך לא רק בו. אורלי לוי בהליכי עריקה והיום לא המליצה על איש, מה שיאפשר לנתניהו להציג גוש חוסם אם רק יגנוב עוד אחד מגוש המרכז שמאל.  ואם לא יצליח להשיג לפחות עריקה אחת נוספת הרי שישיג את מטרתו: בחירות נוספות בעוד כמה חודשים ועד אז השלטון הארדואניסטי ימלוך בכיפה במצב הנוכחי.

 

הבעיה האמיתית של גנץ היא להפיח במחנה מתנגדי ביבי את אותה רוח קרבית המאחדת את המחנה הימני, דתי, חרדי ליכודניקי לשרוד כל כך הרבה זמן. כולם שם מוותרים זה לזה במטרה לשמר את שלטון ביבי. גנץ יצטרך להראות שלמד משהו מאז הפעם האחרונה. היצליח? אם כן אז הוא ראוי.

.

רמי יצהר Rami Yitzha

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהטריק נוסח ארדואן: משפט נתניהו נדחה
המאמר הבאבנט: אין לנו מושג כמה נשאי קורונה מסתובבים בינינו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.