מבזקים

ליברמן: נתניהו מייצר אבטלה המונית מטעמים אינטרסנטיים

FA6CF251-0F68-4D14-8D91-21417A8BE5F6

יו”ר מפלגת ישראל ביתנו, ח”כ אביגדור ליברמן כתב בחשבון הפייסבוק שלו דברים נוקבים. כרגיל, מעניין ומועיל לעיין בהם, לעומת הפיהוק הגדול הבוקע תמידית מדברי בני גנץ שממעט לתקוף באופן נחרץ את ביבי.

.

ליברמן צייץ: שמעתי היום ראיון עם פרופ’ מייקל לויט חתן פרס נובל לכימיה ומומחה עולמי בתחום הביוכימיה בו אמר ש”יהיה מאוד מופתע אם ימותו בישראל יותר מעשרה אנשים בעקבות הידבקות בנגיף…וכי הוא אינו מאמין למספר מקרי התחלואה המדווחים בישראל משום שיש בהם השפעות פוליטיות”.
.

במקביל אני קורא הערכות של הביטוח הלאומי שקובעות כי בתרחיש אופטימי יהיו חצי מיליון מובטלים ובתרחיש פסימי 1.2 מיליון. “העלות של כל 100 אלף מובטלים היא 550 מיליון שקל לחודש בממוצע כך שמדובר בעלות של 2.75 מיליארד שקל לחודש בתרחיש המינימום ו־6.6 מיליארד שקל לחודש בתרחיש המקסימום.”

.

המסקנה שלי מהדברים הנ”ל היא שהנזק לכלכלת ישראל בעקבות הטיפול של נתניהו וממשלתו בנגיף הקורונה, יהיה קטלני.

.

ההתעקשות של נתניהו להתבסס על ההערכות אפוקליפטיות בלבד נועדו לשרת אותו במאבק על דעת הקהל במקום במאבק בקורונה וליצור אווירה שתשתק כל מחאה פוליטית וציבורית שתסייע לו להילחץ מאימת המשפט, גם במחיר של פגיעה קשה בכלכלת ישראל ויצירת אבטלה המונית, שלא ראינו כמותן אפילו אחרי מלחמת יום הכיפורים.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן