מבזקים

אנשי גנץ חשדנים ולא מאמינים לאף מילה של נתניהו

7B8191A1-C52B-4ECE-91AE-8D85BD4CA084

גנץ זוחל באופן איטי, כבד, הססן וכנוע עד עפר לממשלת ימין קיצוני, חרדי, לאומני וחומייניסטי להחליא. הוא יהיה סרח עודף, גלגל חמישי מפונצ׳ר בבגז׳ הליכודי. הצמיג האכול הזה הנוסע מאז הבחירות האחרונות על הג׳אנט ייזרק לפח בהזדמנות הראשונה. ובינתיים, תפקידו היחיד לא להתגלגל תזזיתית כבר עתה החוצה מהפוליטיקה בבושת פנים. ואכן הגלגל העודף ייזרק בבוא העת מהר ממה שנדמה לחלק משרידי כחול לבן.  הרוב כבר הבינו שהכל אבוד ובעיקר הכבוד העצמי שלהם, שנרמס עד עפר.

 

כך חולפות להן שתי דקות התהילה הקצרות ביותר בתולדות הפוליטיקה הישראלית. רב אלוף מיל׳ גנץ היה הקומיק רליף של הקוסם ועכשיו הגיע זמנו להתרסק כאלטרנטיבה לארדואן הישראלי, שחוזר לשלוט ללא מיצרים. מדהים.

 

אנשי גנץ, ובעיקר גבי אשכנזי, לא פראיירים. הם הצליחו במאמץ רב להדביק את בני בתחושה הכללית המאפיינת כל מי שעבד אי פעם עם נתניהו. המוטו הוא פשוט: ״לעולם, אבל באמת אף פעם, אל תאמין לאף מילה היוצאת לנתניהו מהפה. הצהרה שלו היא הבל פה חסר משמעות, בעיקר כשהיא נאמרת תוך הפעלת הקסם האישי שהוא ניחן בו. האיש הוא מפר הבטחות שיטתי. לא רק שאין לו מילה, גם כשהבטחה שלו מודפסת זהו דיו מבוזבז. כשבא לו וכדאי לו אתה בשבילו אוויר. מחוק. כלומניק. הוא ישחט אותך ויזרוק אותך לכלבים. הוא ישרוד ואתה תצא סמרטוט. זה הכישרון שלו הנובע מהתכונה הבסיסית של: אין לו כבוד״.

 

בני גנץ כבר עשה כמה טעויות חמורות במגעיו עם ביבי מאז שהוא קיבל את המנדט. אבל רק עכשיו הוא התחיל להבין את עומק הבור שחפר לו הבוס מהליכוד. זו הסיבה שגנץ החל להקשיב קצת לבכיריו. לכן החשדנות של כחול לבן היא הנר לרגלי הנושאים והנותנים.

 

 

היום, בראיון רדיו דיבר היועץ הקרוב של בני גנץ. רונן צור שמו. אם תקראו היטב מה הוא אומר, מה הוא רומז ומה הוא לא אומר אבל התת מודע שלו משדר באופן ניסח הדברים, תקבלו תמונת מצב מדוייקת ותשובה לשאלה למה גנץ נתן התראה לנשיא לפיה אפשר שיבקש הארכת המנדט לשבועיים נוספים.

 

הנה דברי צור כשבסוגריים ההערות שלנו:

“בני גנץ קיבל החלטה מנהיגותית כדי לא לקחת את מדינת ישראל למערכת בחירות רביעית. (ואגב כך הפר את ההבטחה הבסיסית למיליון בוחרים) האם אני אופטימי? אני דרוך. (דריכות היא כוננות גבוהה מתוך אמונה שהיריב רוצה לפגוע ולהזיק. אין משתמשים במונח זה כשנרקמת ברית בין ידידי ושותפי אמת) יש סיכויים טובים, (כלומר ככה-ככה) אבל גם במרתון (המירוץ הכי קשה מפרך ומתיש באולימפיאדה), המיילים האחרונים הם הקשים ביותר ושם יכולה להיות התפרקות (מה פתאום מיילים ולא קילומטרים? כי זה ספין מועתק מחשיבה אמריקנית ומביעה ספקנות וחשדנות גדולה). יש החלטה ללכת לממשלת חירום, אבל לא בכל מחיר (ספין נגדי מאיים על ביבי בנוסח – אנחנו עוד לא בכיס שלך גם אם חשבת שגנץ הוא פוליטיקאי חלש, תמים וטירון שאפשר לטרטר לו את הנשמה). ההחלטה להיכנס תחת האלנוקה (ספין שצור הגה כדי להצדיק את הבגידה) נולדה בגלל משבר הקורונה והקריסה הכלכלית (עוד תירוץ עלוב למהלך שגנץ לעולם לא יתאושש ממנו בחלק מסויים של תומכיו לשעבר). בגלל עשרות ישראלים שנפטרים במגפה האיומה הזו (מגדיל את חומרת הבעיה כהצדקת ההצדקה שמלכתחילה לא היתה צריכה להפציע). אם כל הצדדים יגלו אחריות (כחומר אם ביבי יפסיק עם הטריקים והשטיקים המתוחכמים שלו), הממשלה הזו תוקם מהר. אם יערבבו (לערבב הוא כינוי גנאי מקובל בין פוליטיקאים לתככני על שאסור להאמין להם) לתוכה שיקולים שלא קשורים לעניין החירום (תפסנו את ביבי מנסה להחדיר להסכם הקואליציוני סעיפים שימלטו אותו מהעמדה לדין במסווה תקנות דיקטטוריות בחסות הקורונה), אז תהיה בעיה (לא נחתום)“.

.

והיועץ צור ממשיך:

“יש צורך להקפיד על כל מילה, כל אות (כי ביבי שקרן, רמאי ונוכל שאנחנו לא מאמינים לאף מילה שלו). זה לא סוד שיש חשדנות גדולה מאוד בין הצדדים (עד עכשיו אף אחד לא ידע עכשיו גיליתי לכם אבל כדי שלא אחשב מדליף וכדי שלא יכעסו עלי אני אומר שכווולם יודעים. זה לא נכון. אתם שומעים את זה לראשונה ממני וחשוב לי שתדעו זאת). אולי אפילו חשדנות יתרה בכל מה שקשור להתייחסות לבנימין נתניהו (משתמש בשם המלא. לא חושדים בליכוד, בבכיריו, בנושאים ובנותנים רק בביבי. הוא הרמאי הראשי ובעצם היחיד. השאר רק פיונים שלו) וההקפדה היא בשביל שהדברים יפעלו בצורה תקינה (אנחנו עושים הכי טוב שאפשר להשיג הסכם בטון שיקשה על ביבי להפר). אחרת אנחנו נתקלים במשברים האלה במעלה הדרך וזו בעיה (ואנו יודעים היטב היטב שגם כשנחתום בסוף הוא ירמה אותנו כי כזה הוא ביבי. נוכל פוליטי מדופלם)“.

.

עד כאן רונן צור מדבר ורמי יצהר מפרש אותו. אז מתי תהיה ממשלה? הכל תלוי בביבי ולא בגנץ. הוא ריסק את כחול לבן ואת העבודה מרצ. הרסיסים הם אצלו כחומר ביד היוצר. ברצותו יאסוף אותם לחיקו, ברצותו יזרוק אותם לתהום. אפסים ולקקנים הוא תמיד ימצא. בינתיים, הוא מושך אותם באף. וגם אתכם. אז חכו ותראו.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן