בנט: הנזק הכלכלי חמור מסכנת ההידבקות

שר הביטחון, נפתלי בנט, הציג לראש הממשלה תכנית חלופית לזו לשל משרד הבריאות תוך שהוא מצדד בפתיחה מיידית לאחר יום העצמאות, של מרבית מערכת החינוך (משפחתונים, גני ילדים, מעונות ויסודי) והעסקים בישראל (ללא בידור ואירועי ספורט).

.

תוכנית בנט מבוססת לצד  החזרת המשק לפעילות שוטפת גם שמירה על כללי ריחוק, הגדלת הבדיקות, שמירה על בתי האבות והאוכלוסייה המבוגרת תוך שמירה על מרווחי ביטחון של 40 ימים מיכולת הקיבולת של מערכת הבריאות לקליטת חולים מונשמים.

.

לדברי בנט בשלב זה נזקי הסגר בריסוק פרנסת ישראלים גדולים לאין ערוך מהתועלת הרפואית של הסגר.

בנט הציג לראש הממשלה מודל מתמטי, שגובש על בסיס שיחותיו עם מומחים מישראל ומן העולם. עיקר המודל: בעוד יש כיום כמעט 2,000 יחידות הנשמות פנויות, ישנם רק כ-110 חולים מונשמים בפועל.

הדבר המאפשר גידול של כמעט 2,000% (מעל 4 הכפלות, פי 2 כל אחת) במספר החולים המונשמים מבלי להקריס את מערכת הבריאות.

לכן ניתן לפתוח מיד את מרבית הכלכלה והחינוך תוך שמירה על הכללים, ולווסת את המשך הפעולות על פי התוצאות בפועל, תוך ניהול הסיכונים.

.

ראש הממשלה נתניהו אישר כי השר בנט יציג את תכניתו בפני ועדת השרים לקורונה.

.

עניין מרכזי

 

.

*רמי יצהר*עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםכך תיראה הפוליטיקה הישראלית בעקבות הסכם ביבי – גנץ
המאמר הבאנתניהו נכנע ללחצים ומתיר פתיחת המסחר
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.