מבזקים

המדענים בפאניקה: הקוד הגנטי של הנגיף אינו פציח

7C80F9EF-63C4-4D1E-9B9B-B1E4593426F3

צרה צרורה ומתגברת. בסוף השבוע אותרו כ-1,500 חולים חדשים ועד הבוקר המספר צפוי לצמוח ליותר מאלפיים נדבקים. בין היתר מתו שלושה חולים. המגיפה מתגברת ושוברת בארץ שיאים שליליים. החשש הוא שבימים הקרובים יתחילו חולים למות במספרים הולכים וגדלים.

גם מפקד משמר הגבול נדבק בקורונה. הקצין, יעקב שבתאי, בדרגת ניצב נכנס לבידוד ובעקבותיו רבים מבכירי מג״ב, כולל אנשי שטח ומבצעים. השבוע, בעודו חולה שהה גם בקרבת הרמטכ״ל כוכבי, שר הביטחון גנץ והנשיא ריבלין.

 

החל ביום חמישי הופעלו מחדש איכוני הטלפונים הסלולריים בידי השב״כ ולא פחות מ-5,000 איש נשלחו לבידוד בתוך יומיים וזו רק ההתחלה.

 

 

הגל השני של הקורונה מתאפיין לא רק בשבירת שיאי הידבקות מפחידים – יותר מ1,100 ביום בארץ וכמעט 60 אלף בארה״ב – אלא גם באזהרות חד משמעיות לפיהן המצב צפוי להחמיר באופן שעלול להידרדר בסוף החודש ובתחילת אוגוסט לאיבוד שליטה.

 

אצלנו מספר גדול של אלופים בצבא בבידוד ועימם מאות קצינים וחיילים בעמדות מפתח וביחידות מובחרות בתחומים מגוונים.

 

בארה״ב זה מתקרב לטראמפ שנותר מזלזל במחלה באופן שמחרב את אמריקה מבפנים ומקטין את סיכוייו לנצח בבחירות בנובמבר.

 

הגל העכור שוטף גם את ברזיל, רוסיה, חלק ממדינות אירופה ובאפריקה. החמור מכל נובע מן ההודעות הפסימיות המגיעות ממכוני המחקר השונים בעולם שלאחר חודשים רבים של מאמצי על אפילו אינם קרובים לפיצוח הקוד הגנטי של הנגיף. הבעיה העיקרית היא היכולת של הנגיף לעבור במהירות מוטצייה ולהתגבר על גם חיסון או תרופה.

 

חוקרי אוניברסיטת אוקספורד מציעים להיערך ״לגרוע מכל״. אצלנו נתניהו אמנם רמז על המשך המאמץ של המדענים אבל מה שנראה היה עביר וסביר לפני חודש חודשיים מתרסק שוב ושוב בניסויי המעבדה.

 

העולם כולו, בכלל זה ישראל ניצבים בפני סכנה חמורה. כרגע ההימנעות היחידה המוכרת היא הריחוק החברתי ועטיית המסיכה. לא פחות חשוב: תשכחו מן האווילות נוסח יורם לס ודומיו.

 

כל ניסיון להקטין את חומרת המצב נובע מאינטרסים סמויים, ברובם כלכליים. אל תתפתו לזלזל ותתרחקו גם מן הילדים והנכדים ומייד!

.

אם כן, בסוף השבוע אותרו בישראל יותר נדבקים מאשר באיטליה, ספרד וצרפת יחד. ואל תתפתו לקשקושי אווילות נוסח יורם לס. שם יש הרבה יותר בדיקות מאשר בארץ. משהו מוזר קורה כאן וזה עוד מפוי להחמיר.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן