מבזקים

ההפקרות חוגגת: השרים התקוטטו ועכשיו הבלגן בכנסת

2E970D30-8AF5-44B1-80E6-0CC20C8DD8D4

עניין מרכזי, www.news-israel.net  רמי יצהר מדווח:

איזה מזל היה לנו שהגלנט הזה בסוף לא נהייה רמטכ״ל. האיש הזה הוא פיאסקו מיניסטריאלי בהתגלמותו והאחראי המרכזי לתחלואה הגואה. הוא ולא אחר. בעצם הוא וגם הגמזו הזה, שניהם פוליטיקאים בשקל שלא הייתם בוחרים אפילו לוועד הבית אחרי שקילפת מהם את מעטה הנפיחות העצמית חסרת המעצורים.

 

הבלגן הבלתי נתפס חושף ממשלה כה חלמאית עד שצצים געגועים לממשלת המעבר המושמצת. לפחות נתנו לנתניהו לעבוד.

 

.

נתניהו חזר מהאופוריה הטראמפיסטית בבית הלבן למציאות עגומה וכאוטית. ישראל נקלעה לתוהו ובוהו חסר תקדים, חמור ומסוכן. בינתיים, עוד אין אלימות ברחובות, הפגנות אלימות ושריפת קניונים ומגדלי משרדים ממשלתיים בצומת המרכזית ההיא – אבל בקצב הזה של ההתרחשויות זו בהחלט לא תסריט דמיוני.

אפילו לביביתון נמאס. ממשלה ענקית, מסורבלת, אפרורית, קרועה בין אינטרסים קטנוניים ונעדרת הבנה ממלכתית בסיסית. ישיבות הזום שנערכות לעיתים מזומנות מאפשרות הפקרות ומונעות שליטה מרכזית, פיקוד והכוונה. אי אפשר למנוע משר זכות דיבור ואז הוא מקריא באריכות משמימה את המניפסט שהכין והמיועד בעיקר לצרכיו הפוליטיים הפרטיים. לאף אחד לא מזיזה המדינה. שמים זין על הציבור. הפקרות בלתי נשלטת.

 

אפילו הביביתון לא התאפק. 

 

והלילה:

הממשלה לא הצליחה במהלך הלילה להגיע להסכמות בנוגע להגבלות השונות ובעיקר בחלוקת הצ׳ופרים וההקלות לאינטרסנטים. לפיכך, בוטלה ישיבת הוועדה בכנסת שהיתה אמורה להתכנס הבוקר כדי להעניק להחלטות הממשלה גושפנקא רשמית.

 

מה שמתרחש בישיבות הממשלה הנוגעות לקורונה הן פארסה עגמומית נוסח זהו זה שבמרכזה מלחמת אינטרסים הדוחקת הרחק מתשומת הלב את המטרה המרכזית של מלחמה בנגיף ומניעת התפשטותו.

 

מה שכן נכנס לתוקף הוא סגירת מערכת החינוך מהיום. אם עד לשעה 14:00 לא תאשר הכנסת את הסגר הוא לא יהיה חוקי בשעה הזו ביום שישי. הבוקר אישרה סוף סוף הממשלה את המהלך ועכשיו זה עובר לכנסת.  ההתרוצצות נמשכת.

 

 

מהמשטרה מסר

ראש מפלג חקירות במשטרה, סגן ניצב זיו שגיב כי הסגר ייאכף “בצורה משמעותית ונחרצת. המשטרה תתן דגש לעטיית מסכות ולמניעה של התקהלויות ושל אירועים המוניים.

“במבצע של ראש השנה יקחו חלק שוטרים רבים. אנחנו מתדרכים אותם להפעיל שיקול דעת, אבל נפעיל הרבה נחישות. מצפים מהאזרחים לא להתחכם ולגלות בגרות”, אמר סגן ניצב שגיב.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן