מבזקים

להיות טייס: קורס טיס מסחרי באקדמיה לטיס

בשיתוף האקדמיה לטיס מסחרי CAA

 

במהלך שלוש השנים האחרונות מעבירה האקדמיה לטיס בישראל קורס טיס מסחרי, המכשיר את חניכיו להיות טייסים מסחריים מקצועיים לכל דבר ועניין, ולאפשר להם לעבוד הן בחברות תעופה מסחריות והן כטייסים במטוסי מנהלים, טייסי מטוסי צילום או ריסוס חקלאי וכו’. מגוון האפשרויות והזדמנויות התעסוקה למחזיקים ברישיון זה הוא רחב מאד ורלבנטי לכל העולם כמובן. מה כולל מסלול ההכשרה המדובר, עבור מי הוא רלבנטי ומהם היתרונות של הקורס שמציעה האקדמיה לטיס בישראל?

 

להפוך לטייסים בתוך שנתיים ובמתכונת לימודים נוחה – קורס טיס מסחרי

המסלול לרישיון טיס מסחרי שמציעה האקדמיה לטיס בישראל כולל כמובן גם רכיבים תיאורטיים וגם מעשיים, והוא מתפרס על פני כשנתיים. מאחר ומדובר בקורס המועבר בסטנדרטים הגבוהים ביותר, אלו המוכתבים על ידי תרבות הטיס המתקדמת בעולם של חיל האוויר הישראלי, ומאחר ורישיון טיס מסחרי מצריך רמה מקצועית גבוהה וחסרת פשרות, מדובר בקורס ארוך יחסית. עם זאת, הקורס מועבר במתכונת נוחה ביותר, המאפשרת להמשיך בחיים “כרגיל” ולשמור, למשל, על מקום עבודה קבוע. קורס זה נערך במתכונת של שלושה ימים בשבוע, כך שניתן לעבור את אחת ההכשרות המקצועיות השאפתניות והמרגשות ביותר שרק ניתן להעלות על הדעת, ועדיין ליהנות מארבעה ימים פנויים מלימודים בשבוע, שיאפשרו לעבוד או לעסוק בכל דבר אחר במקביל.

אופי התחום וההכשרה, היקף הלימודים הנדרשים, עלויות תחזוקת צי מטוסים, רמת הכשרה לסגל המדריכים ועוד מאפיינים בסיסיים ומהותיים רבים יוצרים קורס בעלות משמעותית.

עם זאת, באקדמיה לטיס יצרו שיתופי פעולה עם בנקים בעלי תכניות מימון המאפשרות לכל מי שבאמת מעוניין ללמוד קורס טיס מסחרי באקדמיה לטיס CAA- להצליח ולעשות זאת. מדובר בתשלום מקדמה ראשונית וסבירה ביותר, ולאחר מכן פריסה נוחה לתשלומים לאורך תקופה ארוכה.

כמו כן, ניתן להשתמש בפיקדון הצבאי לחיילים משוחררים כחלק מהתשלום.

 

ליווי וסיוע צמודים במהלך הקורס וגם לאחריו

 

מבין היתרונות המהותיים של קורס הטיס המסחרי שמציעה האקדמיה לטיס בישראל, כבר מנינו את אפשרויות המימון האטרקטיביות המנגישות קורס זה לכלל האוכלוסייה המתעניינת ברצינות בטיס, כמו גם את הרמה המקצועית הגבוהה וחסרת התקדים המגיעה ישירות מחיל האוויר הישראלי.

האקדמיה לטיס מסחרי הינה ייחודית בכך שמטמיעה בעולם הטיסה האזרחי את עולם המושגים של חיל האוויר הישראלי ואת תפיסת ההדרכה של החיל.

לשם כך מעסיקה האקדמיה הן מנהלים שהוכשרו בחיל האוויר, אשר מדריכים בפועל בבית הספר לטיסה של חיל האוויר, והן מדריכי טיסה אשר התחנכו בחיל האוויר.

 

תפיסת ההדרכה של חיל האוויר מתבססת על המרכיבים הבאים:

  1. התמקדות במדריך הטיסה – האקדמיה משקיעה זמן וכסף לצורך השבחת ההדרכה ורמת המדריכים.

לשם כך מקיימת האקדמיה הכשרות מעולם ההדרכה המתאימות לתפיסת ההדרכה של חיל האוויר, ימי אימון למדריך, ימי העשרה ודיוני הדרכה באופן שוטף, אשר כל מטרתם חיזוק יכולות המדריך והגברת יכולות ההדרכה שלו.

  1. שיפור מתמיד של תהליכי למידה – האקדמיה מטמיעה בקרב מדריכיה וחניכיה את היכולת ללמוד באופן שוטף, באמצעות לימוד נושא התדריך והתחקיר, המבוצעים גם על הקרקע וגם באוויר. יכולות למידה אלה מאפשרות להפיק מכל שעת טיסה את המירב. בדרך זו שעת טיסה באקדמיה שווה יותר.

אין זה סוד כי היכולות הגבוהות חיל האוויר הישראלי המוכרות בעולם כולו, מתבססות על יכולות הלימוד ועל היכולת להפיק את המירב מכל שעת טיסה. יכולות לימוד אלה מוטמעות באקדמיה באופן שוטף.

  1. האקדמיה עוקבת אחר רמת החניכים תחת הגדרות הלקוחות מעולם הטיסה האזרחי אשר חברת אל על אימצה. במסגרת דיוני חניכים קבועים אנו עוקבים אחר כלל התכונות הנדרשות מטייס אזרחי ואיננו מסתפקים בדרישות המופיעות בתקנות רת”א. צוות ההדרכה בראשותו של מנהל ההדרכה ובסיועו של המדריך הראשי, כמו גם מדריכי טיסה – קברניטי חברות אלעל וארקיע – המדריכים באקדמיה, מוודאים כי החניכים מקבלים את ההדרכה המתאימה להם וכי אותן תכונות נדרשות מטייס אזרחי אכן באות לידי ביטוי בכל חניך וחניך.

 

יתרון נוסף ומשמעותי לא פחות הוא סוג ואופי הליווי שמעניקים באקדמיה לחניכות וחניכי הקורסים – מנהלי התפעול של האקדמיה לטיס מסייעים לחניכים מבחינות לוגיסטיות שונות לכל אורך הדרך, דוגמת סיוע במציאת מקום עבודה ואף מגורים בסמיכות לאזור בו נערך הקורס, וכמובן – סיוע והכוונה לקראת המשך הדרך בעולם התעופה לאחר קבלת הרישיון המסחרי.

סיוע וליווי צמודים אלו מעניקים לחניכי האקדמיה לטיס יתרונות שמקלים מאוד על דרכם של החניכים בעולם התחרותי אליו נכנסו.

השילוב בין הרמה המקצועית חסרת הפשרות, תנאי הלימוד האופטימאליים, אפשרויות המימון הנוחות והליווי הלוגיסטי הצמוד- הופך את קורס הטיס המסחרי באקדמיה להזדמנות חלומית כמעט עבור כל מי שחולם על קריירה כטייס מקצועי.

 

מתעניינים לגבי קורס טיס אזרחי? האקדמיה לטיס מסחרי CAA מזמינה אתכם להיכנס לאתר הבית לקבלת מידע אודות רישיון טיס מסחרי, שלבי המיון, מסלול הקורס, אפשרויות המימון, והגשת מועמדות.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן