בני גנץ קפץ לוושינגטון – ממשיך לצבור הצלחות

בני גנץ יצא לוושינגטון לפגישה עם עמיתו, שר ההגנה האמריקני. זהו ביקור קצר והוא צפוי לשוב לארץ ביום שישי.
.

טרם המראתו אמר:

״אני יוצא לשליחות ביטחונית קצרה וחשובה בארה"ב בה אפגש עם שר ההגנה האמריקאי אספר, ונדון בסוגיות חשובות מאוד לביטחון ישראל בשנים הקרובות.
אנחנו צריכים לזכור, שלצד המאבק בקורונה, אויבנו לא נחים לרגע, ראינו מה קרה אתמול עם המנהרה בדרום ואנחנו מכירים את האתגרים בכל הזירות.

.
״נמשיך ונדאג למדינת ישראל, הן בקורונה והן בביטחון."

.

 

מאזן ביניים: גנץ עושה מלאכה מצויינת כשר ביטחון, אשכנזי מתמרן היטב בנתיב הצר מאוד שהותיר לו נתניהו.
יצויין גם כחול לבן – היא המחסום היחיד המונע מנתניהו ריסוק הדמוקרטיה הישראלית כבר עכשיו והנהגת משטר פוטיניסטי – ארדואניסטי.

.

עכשיו צריך לבחון מה יעשו גנץ ואשכנזי בסוף החודש עד מועד האולטימטום שלהם יפקע בלי הגשת תקציב ל-2021.

.

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

.

בנץ גנץ אומר הבוקר בראיון לרשת ב׳ של התאגיד כי הוא בוחן אלטרנטיבה לנתניהו וכי לא יאפשר לנאשם להמשיך במעלליו.

גנץ:
"אם לא תהיה ממשלה מתפקדת ותקציב לשנה, שנתיים ושלוש – אנחנו נבחן את צעדינו מחדש".

"גילוי המנהרה וכלל המערכת שסביבו זה הרבה אנשים טובים, ואני קורא לאנשי הדרום להמשיך לחיות את חייהם", אני גנץ בפתח דבריו. אפשר להמשיך לחיות בשקט". הוא הסביר כי "שינינו את המדיניות מול רצועת עזה – אנחנו מחזקים את ההרתעה. כשאני רוצה להגיב אני מגיב".

כשנשאל על האפשרות לעסקת שבויים בקרוב, אמר: "לא יכול להגיד שזה מתקרב אבל יש מבחינתנו שלושה עקרונות שצריך לסגור. צריך לנסות לקדם את ההסדרה. אנחנו נמשיך לדאוג לתושבים, למיגון שלהם, לחקלאות, לכל מה שצריך".

גנץ תוקף את נתניהו

בהתייחס לתקיפה בסוריה, שיוחסה בכלי תקשורת זרים לישראל, אמר: "אני לא נכנס למי ירה על מי בלילה. צה"ל פועל בכל הגזרות. נפעל ככל שנדרש כדי להרחיק את האיראנים בסוריה".

זה מה שעשינו גם הלילה?
"שמע, דברים קורים".

כשנשאל על העיסוק בפרשת הצוללות, השיב: "לא רוצה להתעסק בפוליטיקה, אותי מעניין שתהיה ממשלה מתפקדת ותקציב. בלי שני אלה אין תפקוד במדינת ישראל בעידן הכי קשה שלה. אני פחות אעסוק בהטרלות".

נראה שהגעת לקצה ואתה בתוך השטיקים והטריקים. אתה לא עומד לפרק את זה?
"חייבים תקציב. כל המשאבים צריכים ללכת לשם. כשאני שואל את עצמי ואת חבריי מה אנחנו עושים שם אני אומר שאנחנו אנשים צנועים, לא מחזיקים ארמונות פאר, ישרים, הגונים".

ההפך מביבי והליכוד?
"אם לא תהיה ממשלה מתפקדת ותקציב לשנה, שנתיים ושלוש, אנחנו נבחן את צעדינו מחדש. יש לנו מספיק כלים. אני מזמין אותך לראיין אותי עוד שבועיים או שלושה".

אני מבין מזה שאז תחליט אם לפרק את השותפות או לא?
"אני קם כל יום למאבק ביטחוני, למאבק בקורונה ולמאבק פוליטי. מה שמניע אותי זה מה טוב לאזרחי ישראל. אנחנו משרתים נאמנה את הציבור ונמשיך לעמוד על העקרונות שלנו".

אם זה לא יקרה אתה רואה ממשלה עם נפתלי בנט או יאיר לפיד בראשה?
"בלי שמות, אני רואה אלטרנטיבות נוספות".

.

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

.

עניין מרכזי

 

 

 

 

שיתוף:
מאמר קודםלהיות טייס: קורס טיס מסחרי באקדמיה לטיס
המאמר הבאסערת הצוללות בכנסת גוועה: פסילת ההחלטה – חוקית
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.