מבזקים

מצבות

בחירת מצבה היא ללא ספק מאורע עצוב מאוד. אם אתם מתעניינים במצבה, אתם ככל הנראה איבדתם אדם קרוב אליכם. יחד עם זאת, בכדי להעניק לאדם היקר עליכם שעזב את העולם, מקום קבורה ראוי ומכבד, חשוב מאוד לבחור עבורו את המצבה המתאימה והאיכותית ביותר. לא מעט אנשים השרויים בצער כבד אודות האדם היקר לליבם שנפטר, אינם מקדישים תשומת לב מרובה לבחירת המצבה הרלוונטית לקבר. אולם, חשוב לדעת שאם אתם מעוניינים שהמצבה שתבחרו תחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר לאורך זמן רב על הקבר של האדם היקר לכם ואם אתם מעוניינים שהמצבה אכן תכבד את זכרו, עליכם להשקיע ולבחור עבורו מצבה איכותית.

 

מה חשוב לדעת טרם רוכשים מצבה?

 

בחירת מצבה כאמור היא נושא רגיש מאוד ואישי מאוד. המצבה מהווה הנצחה ותזכורת לאדם היקר והאהוב שהלך לעולמו. יחד עם זאת, חשוב מאוד לבחור את המצבה בקפידה. מצבות נבדלות זו מזו בין בסוג האבן של כל מצבה, בין בצבע של המצבה, בין הגוון ועוד. עליכם לבחור את המצבה המתאימה לכם ביותר בהתאם לפרמטרים הללו ופרמטרים נוספים.

 

לאחר בחירת האבן המתאימה והגוון המתאים, תדרשו לבחור את הכיתוב על המצבה. זכרו שהכיתוב אותו תבחרו לא יהיה נתון לשינוי ועל כן, חשוב מאוד לחשוב היטב על מה תרצו לכתוב.

 

מחירי המצבה משתנים מקצה לקצה כשרובם תלויים בסוג החומר שבוחרים. יש מצבות שיש גרניט, מצבות שיש חברון, שיש תורכי ועוד… לפני בחירת המצבה אנחנו ממליצים לעיין בדף מחירון מצבות של אתר עולם המצבות שמקיף את כל סוגי המצבות והמחירים המומלצים בשוק.

 

היכן כדאי לרכוש מצבה?

 

כיום ניתן למצוא לא מעט מקומות בהם ניתן לרכוש מצבה. יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור שלא כל בונה מצבות המציג את עצמו כאיש המקצוע הטוב ביותר בתחום, הוא אכן בונה מצבות אמין ומקצועי שניתן לסמוך עליו כי הוא יבצע את עבודת הבנייה בצורה הטובה ביותר, בהתאם לבחירתכם ולרצונכם. לא פעם, בוני מצבות אשר מציעים מחירים נמוכים מהרגיל, עלולים להתברר כבוני מצבה לא מספיק מקצועיים ועל כן, חשוב מאוד לוודא מיהו בונה המצבה, האם מדובר על בונה מצבה אמין ומקצועי, האם ישנם אנשים שאתם מכירים שיכולים להמליץ לכם על בונה המצבה ועוד.

 

טיפים לרכישת מצבה

 

בסופו של דבר, הנה כמה טיפים מעשיים שיסייעו לכם לבחור את המצבה לאדם היקר לכם בצורה הטובה ביותר. לאחר שתמצאו את בונה המצבות שניתן לסמוך עליו, עליכם לבדוק כמה דברים:

ראשית כל, חשוב מאוד שתזכרו שסוגי האבנים הנפוצות והמקובלות ביותר לבניית מצבה בישראל הן: אבן חברון, שיש טורקי וגרניט. סוגי העיבוד המקובלים עבור מצבות הם: עיבוד חלק, עיבוד פראי או עיבוד גס. מכיוון שסוג העיבוד משפיע מאוד על האבן,  על המרקם של האבן ועל הגוונים של האבן ועל כן, חשוב מאוד לבדוק כיצד נראים סוגי האבנים השונות בעיבודים השונים.

חשוב מאוד לדעת שמצבה נתונה להגבלי גובה של עד 80 ס”מ וכן, ישנן הגבלות שונות בכל בית עלמין אודות מצבות ועל כן, בטרם מזמינים מצבה, חשוב מאוד לבדוק האם יש הגבלות בבית העלמין שבו יקירכם נקבר, לגבי המצב.

 

חשוב מאוד לבדוק שלבונה המצבות שתבחרו יש רישיון מטעם חברת קדישא. חברת קדישא מעניקה רישיון לבניית מצבות רק לקבלנים רשומים ומורשים.

חשוב גם לוודא שלבונה המצבות יש בית מלאכה וכן, כדאי לראות תיק עבודות של בונה המצבות.

 

חשוב מאוד לחשוב היטב מה תרצו לחרוט על המצב. החריטה חייבת להיות מספיק איכותית על מנת שהיא תחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר, לאורך זמן רב ולנוכח פגעי מזג האוויר השונים.

בחירת מצבה היא בהחלט לא דבר קל, אך היא דבר חשוב מאוד. ועל כן, חשוב מאוד, על אף הקושי שבסיטואציה, לבחור את המצבה בצורה הטובה ביותר.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן