מבזקים

כל כמה זמן מומלץ להחליף מצבר

אנחנו משקיעים לא מעט כסף, ולפעמים אפילו סכומים גבוהים במיוחד, בקניית מכונית שמתאימה לצרכים שלנו ושתספק לנו נחת. באופן טבעי חשוב מאוד להקדיש תשומת לב ומשאבים נוספים גם לתחזוקת הרכב, כדי להפיק ממנו מקסימום תועלת לטווח ארוך. למרות זאת, לפעמים ישנה נטייה לדחות החלפת רכיבים שכבר הגיעו לסוף הדרך שלהם – למשל צמיגים וגם מצבר לרכב. במקרה של החלק שאחראי להנעת המכונית, התוצאה של אי החלפה בזמן עלולה להיות עוגמת נפש משמעותית: כולנו מכירים את חוק מרפי שלפיו דווקא כשאנחנו הכי ממהרים, וצריכים להגיע למקום חשוב באמת, תתרחש תקלה.

על-מנת למנוע את המצב המתסכל שבו אנחנו מתיישבים ליד ההגה, מוכנים להתחיל בנסיעה והמכונית לא מגיבה, מומלץ בחום להחליף את המצבר בזמן – בהתאם להנחיות הבאות.

 

תוחלת החיים של המצבר הממוצע

 

מצבר איכותי מחזיק מעמד בין 3 שנים ל-4 שנים. אין דרך כמובן לדעת בדיוק מתי הוא יפסיק למלא את ייעודו – פרק הזמן המדויק משתנה בהתאם לסוג המצבר, אופי השימוש ברכב ופרמטרים נוספים – אבל אם חלפו כבר 3 שנים ממועד התקנת המצבר, הגיע הזמן לחשוב על החלפה. אם עברה כבר תקופה ארוכה יותר, הכדאיות גדלה ואם הצלחתם למשוך 4 שנים עם המצבר, רצוי מאוד לקנות חדש בהקדם.

 

המלצה נוספת בהקשר זה היא לציין במקום בולט ברכב את המועד שבו הורכב המצבר הקיים, וכך לא לפספס את הנקודה על גבי ציר הזמן שבה הוא מתקרב אל סוף חייו. כמו כן אפשר ליצור תזכורות אוטומטיות במקומות שונים (למשל ג’ימייל) לגבי הצורך לבחון מספר דגמי מצברים ולבחור ביניהם את זה המתאים ביותר.

 

סימנים לחולשה

 

גם אם עדיין לא חלפו 3 שנים אבל ישנם סימנים שונים המעידים על חולשה של המצבר, כדאי כמובן להחליף אותו. אמנם כיום ישנו שירות של החלפת מצבר לרכב עד הבית, כך שחלק לא קטן מעוגמת הנפש בגלל רכב שלא מניע כבר נחסך מאיתנו – אבל כאמור איכשהו התרחיש הזה מתממש דווקא כשאנחנו באמת ממהרים, וחבל סתם להיתקע.

 

בין הסימנים המשמעותיים: מזגן שכבר לא עובד כמו בעבר, תאורה חלשה מהרגיל בלוח השעונים, נורות שמהבהבות בעוצמה נמוכה וגם אורות שמתעמעמים לפתע. כל הסימנים הנ”ל יכולים להעיד גם על תקלות אחרות ולאו דווקא על מצבר חלש, ולכן חשובה הבדיקה המקצועית לפני שקונים חדש.

 

למה כדאי להקדים תרופה למכה?

 

עם שירות מצברים עד הבית אמנם לא מבזבזים זמן יקר על ניסיונות התנעה עם כבלים והתרוצצות בין מוסכים כדי להחזיר את המכונית לפעילות תקינה, אבל גם כך כדאי ליישם את הכלל הפשוט: להקדים תרופה למכה. אם ממילא המצבר לקראת סוף הדרך, תוכלו לחפש בנחת את הדגם המתאים ביותר לרכב שלכם, וכך להגיע להצעות אטרקטיביות באמת מבחינת העלות – ולחסוך גם זמן וגם כסף.

צריכים להחליף מצבר? פנו לחברת טופ מצברים עד הבית: https://top-batteries.co.il

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן