מבזקים

למה הציפורן ברגל צהובה ואיך מטפלים

רוב הזמן, מרבית האנשים לא בהכרח מתייחסים למראה של הציפורניים בכף הרגל שלהם. הם נזכרים בהן, כשהם חשים שהציפורן גדולה מדי ועליהם לגזוז אותה. אך בשגרה, הם לא משקיעים הרבה מחשבה בשאלה, מה קורה עם הציפורניים וכיצד לטפל בהן.

 

זו בעיה, שכן אם לא מקפידים, אפשר להתעורר בוקר אחד ולגלות שהציפורניים מוזנחות ואפילו צהובות. דבר שנראה מוזר ויכול להיות מאוד בעייתי אם לא מטפלים בכך בהקדם. לשמחתנו, ישנן דרכים לטפל בבעיה בצורה מקצועית ונכונה, בעזרת אנשי מקצוע שמתמחים בכך.

 

צריך לומר, פדיקור רפואי יכול במקרים רבים לפתור בעיות שונות בציפורניים בכף הרגל. לכן אם אנחנו לא מקפידים ולא משקיעים זמן בטיפוח ושמירה על הציפורניים, ייתכן מאוד שאם נפנה לטיפול פדיקור רפואי אצל גורם מקצועי ומנוסה, אזי נוכל לקבל אבחון של מצבן, וגם נוכל לדעת איך לטפל בצורה נכונה בכל בעיה שיש לנו.

 

טיפול פדיקור רפואי יכול לעזור לנו גם במקרה של ציפורניים צהובות. יחד עם זאת, חשוב שאנחנו נבין מה מקור הבעיה ואיך בדיוק אמורים לטפל בה בצורה נכונה ואיכותית. חשוב להדגיש, בין אם נבחר לעשות טיפול פדיקור ובין אם נבחר לעשות טיפול אחר, חשוב שנעשה זאת דרך אנשי מקצוע וכמובן בליווי שלהם.

 

לפני שנסביר מה זה ציפורנים צהובות ולמה הן ככה, חשוב גם להדגיש, אם אנחנו רוצים להתמודד עם הבעיה בצורה נכונה, רצוי שנעשה זאת בזמן, בלי עיכובים ובלי דחיות, על מנת שהבעיה לא תחמיר עם הזמן. מה שיכול להוביל לנזק משמעותי יותר.

 

מדוע הציפורניים מצהיבות ואיך מטפלים בזה

ציפורניים עשוית מחלבון קראטין, חומר שנמצא גם בשיער וגם בשכבה העליונה של העור. הציפורניים מתפתחות וגדלות במשך השנים, בקצב של מילימטר בחודש. בדרך כלל, ציפורניים בריאות הן שקופות ונטולות סדקים או מאפיינים אחרים. ברגע שהציפורניים הופכות צהובות זה סימן שהן אינן בריאות, והן מפתחות סדקים שונים שיש לטפל בהן.

 

ברוב המקרים, הסיבה לכך היא הזדקנות. ברגע שאנשים מזדקנים אז הציפורניים מתחילות לאבד מצבען המקורי ומתחילות להצהיב. בין היתר זה נובע בגלל ירידה בכמות החלבונים. סיבה נוספת בגלל ציפורניים יכולות להצהיב, זה בגלל שימוש בלקים שגורמים נזק לציפורן.

 

בעיקרון, ציפורניים צהובות לא בהכרח מסוכנות מבחינה רפואית, אך כן ייתכן ויתפתחו תוצרים שונים בגלל השינוי במצבן, בין אם זה זיהומים, דלקות, פטריות ועוד. חשוב לציין, הרבה פעמים ציפורנים צהובות מלמדות על מחסור בחומרים שונים, כמו למשל ויטמינים ומינראלים. לכן, אם אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם מצב בו הציפורנים מצהיבות, עלינו לבדוק את המדדים שלנו.

 

הטיפול הנכון הוא לפנות אל רופא כף רגל שמתמחה בציפורניים, אפשר גם לפנות לרופא עור, והוא ידע להפנות אותנו לטיפול הנכון.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן