חשד לנסיונות פיגוע במטרות ישראליות באירופה ובהודו

ההערכה בישראל היא כי היום כשלו שני אירועי טרור שכוונו על פי החשד ביוזמה איראנית נגד מטרות ישראליות. האחת באירופה והאחרת היתה פיצוץ סמוך לשגרירות ישראל בהודו.
לא היו נפגעים ואין נזק לבניין בהודו.

.
ממשרד החוץ נמסר כי לכל השליחים ועובדי השגרירות שלום.  האירוע מצוי תחת חקירת הרשויות בהודו אשר עומדות בקשר עם הגורמים הישראלים הרלוונטים.

.
שר החוץ מעודכן באופן שוטף באירוע והנחה לנקוט בכל צעדי הביטחון הנדרשים.
נעדכן בהתאם להתפתחויות.

.

היועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת שוחח עם מקבילו ההודי אג'יט דובאל והעביר באמצעותו עדכון לראש הממשלה נתניהו על המאמצים הנעשים מצד הודו בחקירת פיצוץ המטען ליד שגרירות ישראל בניו דלהי.

.

לפי הרשויות בהודו עוצמת הפיצוץ הייתה "נמוכה", והמטען המאולתר הונח מוסווה בתוך שקית פלסטיק על המדרכה. האזור שבו שוכנת השגרירות נמצא בלב ניו דלהי, במקום שבו רמת האבטחה גבוהה למדי. כק"מ וחצי משם נערך טקס צבאי לסיום חגיגות יום הרפובליקה בהודו, בו השתתפו ראש הממשלה נרנדרה מודי והנשיא ראם נאת' קובינד

.

נתניהו ביקש להעביר לראש ממשלת הודו נרנדרה מודי כי "יש לנו ביטחון מלא שהשלטונות בהודו ימצו את חקירת האירוע, ויבטיחו את שלומם של הישראלים והיהודים הנמצאים שם". סוכם כי הקשר יימשך בכל הערוצים תוך שיתוף פעולה מלא בין המדינות.

.

 

בנוסף בוחנים שירותי המודיעין הישראליים חשד לפעילות עויינת שכשלה נגד מטרה ישראלית מסויימת באירופה. הפרטים – בהמשך.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםסקרי סופ״ש: חולדאי מיואש – שוקל פרישה
המאמר הבאגנץ נגד עצימת עין של נתניהו כלפי החרדים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.