מבזקים

משרד האוצר מעודד השקעה ארוכת טווח בתשתיות

32A513F5-B16D-4EE2-9ADE-D420A681D242

שר האוצר, ישראל כ”ץ חתם היום על תקנות רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון העוסקות בכללי ההשקעה, ועתידות לתרום לפיתוח וצמיחת המשק.

*

התקנות תאפשרנה השקעות מוגברות של גופים מוסדיים בתשתיות בישראל בהיקף של כ- 100 מילארד ש״ח, על ידי הסרת חסמים קיימים והגדלת תקרת ההשקעה בתשתיות בישראל מ20% ל49%, לצד פיתוח תחום התשתיות בישראל והכלכלה הישראלית ועתיד להיטיב עם ציבור החוסכים.

.

השקעה בתאגידים שמשקיעים בתחום תשתיות בישראל, היא השקעה בעלת מאפיינים המתאימים לכספי ציבור המנוהלים לטווח ארוך, זאת משום שהיא בעלת אופק השקעה ארוך יותר בהשוואה להשקעות בנכסים אחרים ומצריכה מטבעה השקעה בהיקפים כספיים גבוהים.

.

התקנות תאפשרנה הסרת חסמי השקעה בעת בחינת השקעות פוטנציאליות בתשתיות בישראל ותגברנה את הגמישות של גופים מוסדיים בהרכבת תיק השקעות שיוכל להשיא תוחלת תשואה גבוהה יותר עבור החוסכים. לפיכך לאחר אישור התקנות בוועדת כספים, תותר השקעה בשיעורים גבוהים יותר מהמגבלה הקבועה היום, לפיה משקיעים מוסדיים רשאים להחזיק עד 20 אחוזים מאמצעי השליטה בתאגיד. התקנות החדשות יאפשרו רכישה בהנפקה של 29% נוספים בתאגיד שפעילותו הוגבלה להקמה והפעלה של פרויקט ייעודי בתחום תשתיות בישראל או בתאגיד שמטרתו גיוס הון לפרויקטים בתחום התשתיות בישראל, ובכלל זה תאגידים שמטרת השקעותיהם היא שיפור יכולת ההתמודדות עם שינויי האקלים והפחתתם.

*

שר האוצר, ישראל כ”ץ:* “התקנות עליהן חתמתי היום הן בשורה של ממש למשק הישראלי בכלל, ולציבור החוסכים בפרט, שכן יאפשרו לגופים המוסדיים להגביר השקעות בתשתיות בישראל בהיקף של 100 מיליארד שקלים, לרבות בתשתיות “ירוקות” שתומכות בהתמודדות עם שינויי האקלים. העברת סכום זה מתוך נכסיהם של המוסדיים, שעומדים על היקף של כ-2 טריליון ש”ח, ואשר רובם מושקעים כיום מחוץ לישראל, תוביל למהפכה ענקית שתגדיל את רווחיות עמיתי הקרנות ותזניק את פיתוח התשתיות ואת כלכלת ישראל שנים קדימה.”

*

ד”ר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון: ״אני מברך על הסרת החסמים בהשקעות בתשתיות, המהלך עתיד להוביל לצמיחה של המשק הישראלי לצד אפשרויות השקעה רחבות יותר לגופים המוסדיים, ובכך להטיב עם ציבור החוסכים והעמיתים בישראל. אני מודה לשר האוצר, ישראל כ”ץ וסגנו, הרב יצחק כהן, על קידום צעד חשוב זה בשוק ההון הישראלי. חשוב לומר כי אין בהסרת חסמים אלו כדי לגרוע מחובותיהם של משקיעים מוסדיים לנהל ולהשקיע את נכסי החוסכים בהתאם לעקרונות של נאמנות וזהירות ולעמוד ביתר החובות המוטלות עליהם בניהול כספי הציבור, אני סמוך ובטוח שכך יעשו באופן מאוזן ומבוקר”.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן