מבזקים

ארה״ב מבהירה: חוזרים להסכם הגרעין ואם נתניהו רוצה להפציץ – הסיכון של ישראל

040071D7-6AE7-48A2-B28D-ECF06DDEC418

הנשיא ביידן החליט על חזרה להסכם הגרעין שטראמפ יצא ממנו בטיפשותו כי רבה ושום נימוקי סרק מבלפור לא ישנו מציאות זו. זה המסר שהועבר הלילה בבית הלבן למשלחת הביטחונית הישראלית בראשות ראש המוסד כהן וראש המל״ל בן שבת שבאה לוושינגטון למרות שנאמר לה מראש שאין לה סיכוי לשנות את ההחלטה של הנשיא.

 

האמריקנים הכריזו על רצונם לחדש את הסכם הגרעין וזה אף היה חלק מהקמפיין של ביידן במסע הבחירות שלו. הטענה של הממשל החדש היא שהמהלך של טראמפ שנעשה בכניעה ללחץ של נתניהו לא הניב שום תוצאה חיובית – להיפך. הפרישה האמריקנית מהסכם הגרעין רק גרם להקשחת העמדה האיראנית ובחסות ביטול ההסכם הם החלו בהעשרה מאסיבית המגיעה עתה ל-60%.

 

הבוקר סיפר שגריר ישראל בארצות הברית ובאו״מ גלעד ארדן כי לא רק שהמשלחת הישראלית נכשלה במשימתה אלא שבשיחות עם ראשי הפנטגון הלילה נאמר להם על ידי בני שיחם כי הם אינם נבהלים מההצהרות של נתניהו שהוא לא יהיה מחוייב להסכם המחודש. האמריקנים ניסחו זאת בעדינות אך המסר היה: אם נתניהו רוצה לצאת למלחמה מול איראן – זה על אחריותו. אל תצפו שנשתתף במהלך כזה או שנסכים לו בדיעבד.

גלעד ארדן אמר היום כי  “אין דיון בין ארצות הברית ואיראן על שינוי ההסכם הישן, שבעינינו הוא הסכם רע מאוד. ארה”ב דיברה איתנו על אם בעתיד יהיה דיון על הסכם משופר, אנחנו נהיה חלק ממנו. ממשל ביידן מכבד את חופש הפעולה של ישראל”, דברי ארדן בראיון לכאן ב’.

כדי שהמסע הישראלי המיותר והכישלוני לוושינגטון לא יתקבל רע על ידי הישראלים הפגישה הכושלת הסתיימה בהצהרה חסרת משמעות כי שתי המדינות יעקבו במשותף אחר התקדמות האיראנים בהצטיידות בטלים מדוייקים

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן