מבזקים

אסון מירון – אסור שהמשטרה תחקור את עצמה

A85FC79F-F55E-4E51-BBD7-17FABD25819A

המחדל המשטרתי זועק לשמיים. אסון מירון נגרם בראש ובראשונה בשל תכנון לקוי, קלות ראש בביצוע ובעיקר כניעה להמון שלא נבלם בזמן והציף בכמויות בלתי סבירות בעליל. תא קרקע זעיר.

 

המפכ״ל הזה קובי שבתאי שביבי מינה אחרי שנים של אי מינוי מפקח כללי מסיבות אישיות בזויות, הוא כישלון מהדהד. כבר כתבנו על זה בעקבות מחדלי הטיפול במגזר, מול החרדים, בכבישים ובחקירות.

 

שבתאי ומפקד המחוז הצפוני, לו היו אנשים מצפוניים, היו מתפטרים עוד היום. אבל במקומותינו לא מקובל לקחת אחריות ולהניח את המפתחות. ומעל לכל אשם נתניהו. הוא פורר את המדינה ומותיר אנרכיה שתיזכר לעולמי עולמים. יש לקוות שההיגיון ינצח את האגו ושממשלת השינוי קון תקום. כי אכן המטרה העליונה והדחופה מכולן היא סילוק דיירי בלפור עכשיו!

ולא לשכוח את השר הממונה אוחנה. הוא סתם בובת הבמרטוטים של ביבי ונושא באחריות ברורה וחד משמעית.

 

*ח”כ בן גביר: “למשטרה אסור לחקור את עצמה. ממשלת ישראל צריכה להקים הבוקר ועדת חקירה ממלכתית”*.

בעקבות האסון הטראגי בהר מירון בו נמחצו למוות 44 אנשים ומעל 150 נפגעים בגלל דוחק רב אומר יו”ר עוצמה יהודית ח”כ איתמר בן גביר (מסיעת הציונות הדתית) שנכח באירוע במירון:

“זו לא העת להפנות אצבע מאשימה עוד לפני קיום בדיקה יסודית של התנהלות האחראים לאסון הקשה בתולדות המדינה, אבל דבר אחד חייב להיות ברור: המשטרה אינה יכולה לחקור את עצמה. חייבת להיות בדיקה יסודית, אובייקטיבית ועל ממשלת ישראל להורות הבוקר על הקמת ועדת חקירה ממלכתית”.

עוד הוסיף ח”כ בן גביר: “יש לנו שוטרים נפלאים, ראיתי זאת בעצמי. שוטרים שעזרו לי אישית לצאת מההמון, ראיתי מול עיני שוטרים שעזרו וסיפקו עזרה לפני ולפנים. אולם יחד עם זאת, חייבת להיפתח חקירה רצינית בלתי תלויה שתבחן את התנהלות המשטרה”.

בן גביר סיים ואמר: “בשעה קשה זו, אני כואב את כאב משפחות ההרוגים ושולח להם את תנחומיי, ליבי איתם וכולנו מתפללים לשלומם של הפצועים באסון הקשה”.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן